Як приручити дорослу собаку.

Коли люди вирішують завести в будинку собаку, то зазвичай мова йде про щеня, якого треба буде виховувати з найперших днів. Але трапляється і так, що собака може потрапити у ваш будинок з вулиці, коли ви підберете загубився, кинутого або бездомного пса. Якщо це сталося, то перед вами постане питання про те, як приручити дорослу собаку, щоб процес звикання пройшов швидко і безболісно для вас обох.
Інструкція
1
Якщо собака прийшла в будинок за вами, поспостерігайте, як вона себе поведе. Багато що залежить від того, чи була собака спочатку домашньої та чи займалися раніше колишні господарі її вихованням. Іноді вона може відмовитися пройти в будинок і залишитися біля порога. У цьому випадку вам доведеться обладнати їй місце для відпочинку поруч зі входом і перший час миску з кормом ставити поруч з нею. Через якийсь час, поступово пересуваючи миску, ви зможете змусити собаку приходити годуватися на кухню, де і буде постійно стояти її миска. Також можна буде перенести на заплановане місце килимок, призначений для її відпочинку.
2
У вас можуть виникнути проблеми з прогулянками - собака, настраждавшись на вулиці, може навіть відмовитися виходити гуляти. Ласкою і вмовляннями виведіть її у двір і одразу ж поверніться в будинок, як тільки вона зробить всі справи на вулиці.
3
Якщо собака з народження була бездомною, її доведеться привчати до повідця і нашийника. Нашийник надіньте і застебніть досить щільно, щоб він не здавлював шию, але в той же час, щоб вона не змогла стягнути його лапами. Нехай нашийник залишається на ній до тих пір, поки вона до нього не звикне.
4
Демонструйте їй, що ви - дбайливий господар, а не ворог, більше спілкуйтеся з нею, не забувайте приголубити. Але, особливо в перший час, контролюйте себе - не робіть різких рухів, помахів руками, попросіть дітей не бігати поруч з тим місцем, де лежить собака. Намагайтеся не чіпати її шию або живіт - ці життєво важливі місця бродячі собаки звикли інстинктивно захищати і можуть вас вкусити ненароком. Звичайно, ні в якому разі не бийте собаку і не кричіть на неї. Якщо вона завинила, суворо вилаяв її або шлепну газетою, якщо вина досить серйозна.
Зверніть увагу
Не забудьте обов'язково показати пса ветеринара, пролікувати його від глистів.
Корисна порада
Перші дні не наполягайте строго на дотриманні чистоти і порядку, на безумовному послуху. Виховувати і дресирувати її почніть тільки після того, як у вас уже встановляться довірчі відносини.