Як прискорити висихання фарби.

Якщо ви коли-небудь фарбували підлоги або стіни, то напевно знаєте, що краще масляної фарби нічого не придумано. Вона гладка, блискуча, та й коштує недорого. Але є у пофарбованих поверхонь один недолік: вони довго сохнуть. Існує кілька способів, що допомагають прискорити висихання фарби.
Вам знадобиться
  • - фарба;
  • - валик або пензель;
  • - обігрівач;
  • - вентилятор;
  • - сикативи.
Інструкція
1
Нанесіть фарбу пензлем або валиком на заздалегідь підготовлену поверхню тонким шаром. Це прискорить утворення стійкої масляної плівки, і фарба висохне за добу. Повторіть фарбування, якщо є непрофарбовані місця або нерівномірне покриття. У процесі роботи періодично помішуйте фарбу, це дозволить уникнути розлучень.
2
Пришвидшіть процес взаємодії з киснем, так як фарба застигає через окислення масляної плівки, а не через випаровування з неї води, якої насправді в цьому виді фарби не існує. Для цього включіть вентилятор і направте його в сторону пофарбованої поверхні (краще, якщо повітря буде йти в бік відкритого вікна).
3
Використовуйте нагрів для прискорення окислювальних процесів в масляній плівці. Додайте в приміщенні, де щойно пофарбували поверхні, обігрівач. Нагрівання масляної фарби робить шар міцніше і стійкіше до дії лугів. Не залишайте нагрівальний прилад без нагляду.
4
Майте на увазі, що швидкість висихання фарби залежить не тільки від зовнішніх факторів, температурного режиму, вологості навколишнього середовища, але і від її складу. При покупці зверніть увагу на рекомендований час висихання, воно відрізняється у різних видів ЛФМ. Фахівці рекомендують перед покупкою масляної фарби прочитати інформацію про склад на її упаковці. До складу хорошого продукту входить до 10 компонентів.
5
Застосовуйте хімічні способи для прискорення висихання фарби . Використовуйте для цього сикативи - прискорювачі сушки. Додайте їх кількість, зазначена в інструкції на упаковці, в банку і добре перемішайте. Зверніть увагу: сикативи, крім швидкого сушіння пофарбованих поверхонь не чинять ніякого впливу на якість фарби .
Корисна порада
Після сушіння фарбовані підлоги вимийте теплою водою. Фарбована поверхня не буде прилипати.