Як вирівняти криві зуби.

Красиві рівні зуби - це гарний настрій, частина нашого іміджу, а також показник здоров'я і добробуту. Сучасні технології, застосовувані в стоматології, здатні усунути будь-які естетичні недоліки зубів, назавжди подарувавши сліпучу посмішку.
Вам знадобиться
  • - панорамний знімок щелеп
  • - гіпсова модель щелеп
  • - Брекет-система
  • - спеціальний віск для зубів (при натирання, якщо це необхідно)
  • - зубна щітка з V-подібним вирізом на щетині
  • - конусоподібні йоржики для брекетів
  • - ретейнери
Інструкція
1
Відвідайте лікаря-стоматолога. Так як процес виправлення зубів займають досить тривалий термін (від одного року до двох років), то обов'язково потрібно провести необхідне лікування стоматологічних захворювань. Проведіть комплексну очистку зубів від зубних відкладень.
2
Зробіть панорамний знімок зубів - це знімок верхньої та нижньої щелепи у панорамі. Панорамний знімок покаже лікаря-ортодонта загальну картину зубо-щелепної системи.
3
Вибирати лікаря-ортодонта потрібно ретельно - результат лікування залежить в основному від нього. Добре, якщо у вас знайдуться знайомі, які вже вирішили схожу проблему, і залишилися задоволені результатами. Бажано знайти досвідченого фахівця (зі стажем роботи не менше п'яти років), що має необхідний диплом. Можна попросити лікаря показати фото пацієнтів «до і після». Візьміть з собою панорамний знімок, і пройдіть консультацію у декількох фахівців. Виберіть лікаря, чиї методи виправлення зубів вам більше сподобаються.
4
Вибрати методи вирівнювання зубів вам допоможе лікар. Для початку він зробить гіпсову модель щелеп. Потім встановить вам брекет-систему і розповість про те, як доглядати за зубами під час лікування. Брекет-ситема вважається найефективнішим способом вирівнювання зубів. З її допомогою можна також усунути неправильний прикус, проміжки між зубами і т.д.
5
Вирішити питання про вартість брекетів можна тільки з лікарем-ортодонтом. Він індивідуально проведе обстеження, разом ви вирішите з якого матеріалу вони будуть виготовлені, які брекети будуть встановлені - внутрішні чи зовнішні, виходячи з цього буде складатися їх вартість.
6
Відвідувати ортодонта ви будете приблизно один раз на місяць для контролю правильності лікування. Приблизно один раз в три-чотири місяці лікар буде міняти вам дуги певної товщини і певного перетину, направляючі криві зуби в потрібне положення.
7
Після зняття системи вам зроблять шліфовку зубної емалі, і встановлять ретейнери Вони закріплюються на внутрішній стороні зубів і носяться до повного утримання ефекту лікування. Час носіння ретейнера визначається індивідуально і залежить від характеру аномалії прикусу і терміну активного лікування. Зазвичай, термін носіння ретейнера складає в середньому 1,5-2 терміну носіння брекетів, тобто від одного року до 5-6 років. При цьому раз на 6 місяців необхідно буде відвідувати ортодонта з метою перевірки цілісності апарату. Носіння ретейнерів ніяк не відбивається на вашій, тепер уже чарівною усмішці.
Зверніть увагу
Найголовніше при носінні брекет-системи - дотримуватися всіх рекомендації лікаря. Це допоможе зберегти ваші зуби і гроші. Придбайте в аптеці пристосування для чищення зубів: щітку з V-подібним вирізом на щетині, щоб чистити поверхню зубного ряду, конусоподібні йоржики для брекетів, чистячі поверхні зубів за силовий дугою. Утримуєте порожнину рота в чистоті для запобігання появи карієсу. Якщо система натирає губи, попросіть у лікаря спеціальний віск на період звикання.
Корисна порада
Перший тиждень харчуйтеся пюреобразной їжею, не вживайте клейку їжу. Це порушує хороше зчеплення брекет-системи з поверхнею зубов.Нельзя вживати занадто холодне або гаряче - може зіпсуватися дуга. Не можна жувати жуйку - потім її складно відклеїти від системи. Небажано гризти насіння - потім складно вичистити зуби. Чи не гризіть тверду їжу. Краще носите з собою невеликий ножик, і відрізайте їм шматочки твердої їжі (замість того, щоб відкушувати).