Як позбутися від підвищеного потовиділення.

Потовиділення - одна з найважливіших функцій шкіри. Завдяки їй відбувається терморегуляція організму. При порушенні цієї функції виникає підвищена пітливість, звана гипергидрозом.
Інструкція
1
При помірному гипергидрозе особливу увагу приділяйте особистої гігієни. Приймайте душ не рідше 2 разів на день, а після нього насухо витирайтеся м'яким рушником. Щодня збривайте волосся під пахвами. Робити це найкраще на ніч, так як за час сну роздратування на шкірі пройде, і можна буде скористатися антиперспирантом. Їх застосовують у вигляді різних лікарських форм, таких як розчини, присипки, гелі та мазі. Найбільш ефективними засобами в боротьбі з підвищеною пітливістю є антиперспіранти на водній основі. Наносите їх на області пахв, долонь, стоп і грудної клітки.
2
У спекотну погоду віддавайте перевагу вільному одязі з бавовни, шовку або льону. Від синтетики же варто відмовитися. Взуття має бути добре вентильованої. Дотримуйтеся дієти. Обмежте себе у вживанні солодких газованих напоїв, кави, гострої та гарячої їжі. Збільште в раціоні вміст продуктів, багатих антиоксидантами. До них відноситься гарбуз, полуниця, смородина, брокколі, зелень, яблука, квасоля і чорнослив. Щоб зменшити запах поту, приймайте вітамін Е.
3
При середній активності гипергидроза зверніться до дерматолога за призначенням лікарських засобів. Найефективнішими для лікування підвищеного потовиділення вважаються препарати, до складу яких входить формальдегід. Для протирання стоп і міжпальцевих складок використовуються «Формалін», «Формідрон» і паста Теймурова. А для пахвових западин і долонь застосовується «Формагель».
4
Якщо гіпергідроз викликаний яким-небудь емоційним розладом, вам будуть призначені заспокійливі засоби. Найбільш поширеними препаратами є настоянки валеріани, пустирника і мікстура Бехтерева. Якщо вони виявляються неефективними, призначають засоби, до складу яких входить атропін або папаверин. Більш серйозна терапія здійснюється за допомогою транквілізаторів, що підбираються строго індивідуально.
5
Гарного ефекту в лікуванні гіпергідрозу можна досягти, пройшовши курс фізіотерапевтичних процедур. Найбільш часто призначають місцеве або загальне ультрафіолетове опромінення, іонофорез, душ Шарко та УВЧ.
6
У важких випадках застосовуються ін'єкції ботокса. За допомогою ботулотоксину типу А відбувається тимчасове блокування потових залоз на часовий період від 4 до 8 місяців. Після закінчення цього терміну ін'єкції необхідно повторити знову. Ще одним методом боротьби з підвищеним потовиділенням є симпатектомія. Ця болюча процедура полягає у припиненні або клипирования симпатичного стовбура.