Як навчитися їсти паличками. Як є китайськими паличками.

Палички - традиційний у східних країнах столовий прилад. Не дивлячись на удавану незручність, з їх допомогою їдять не тільки суші і рисові млинчики, але навіть рідкі супи. Як і все в житті східних людей, палички мають не тільки побутове призначення, це традиційний атрибут для проведень ритуалів і церемоній. Та й у побуті цьому мистецтву відповідає цілий набір правил, етикет, який необхідно дотримуватися, щоб не образити господаря столу. У порівнянні з цим сама техніка «управління» паличками здається сущою дрібницею.
Інструкція
1
Незважаючи на те, що їжа спеціальними паличками має глибоке коріння, свій етикет і традиції, навчитися ними користуватися досить просто. Східні малюки швидко засвоюють основні рухи, хоча їм ледь виповнюється рік до того часу. Японська, китайська і тайська кухні давно поширилися за межі своїх країн, тому проходження традиційному ритуалу прийняття східної їжі просто необхідно.
2
Палички не тільки допомагають підносити їжу до рота, але й надають трапезі традиційний східний колорит. Важко не перейнятися східним терпінням і спокоєм, щоб без пригод доставити ласий шматочок за призначенням. У роботі з паличками беруть участь пальці руки і дрібні м'язи кисті, які після першого тренування можуть незвично нити.
3
Для початку просто повчіться тримати палички, а потім вже додавайте руху, на третьому етапі тренування попрацюйте з дрібними предметами, начебто горошин. Безіменний палець і мізинець робочої руки притисніть один до одного, середній і вказівний витягніть.
4
Покладіть одну паличку на улоговинку між великим і вказівним пальцями, щоб товстий кінець опинився зверху долоні. Нижню (тонку) частину палички покладіть на ділянку між другою і третьою фалангою безіменного пальця. Верхній край палички повинен виступати зовсім небагато, тоді як нижній робочий кінець повинен бути досить довгим, щоб ви не забруднили рукав. Нижня паличка завжди залишається нерухомою, тому спочатку навчіться міцно фіксувати її.
5
Другу (верхню) паличку покладіть на третю фалангу середнього пальця, притримуючи вказівним і великим пальцями. Це паличка буде рухатися, притискаючи їду до кінця нижньої палички, тому тримати його треба так, щоб рухи були природними, а значить, зручними. За відчуттями це нагадує використання олівця, тільки пальці більше випрямлені. Виступаючі кінці обох паличок повинні бути однаковими.
6
Спробуйте імітувати паличками захоплення щипців, пам'ятайте, що нижня паличка нерухома. Якщо вам незручно тримати разом безіменний палець і мізинець, то при «розкритті» щипців відводите їх один від одного. Це допоможе розслабити м'язи руки, які на перших порах будуть сильно напружуватися.
7
Зводячи палички разом і захоплюючи їжу, не тисніть сильно, інакше їжа вислизне або вилетить у бік. Захоплення повинен бути достатнім, щоб утримати їжу, але не розплющити її.
8
Дотримуйтесь етикет: • не грайтеся паличками під час перерв у їжі • Не возите ними по столу, не «малюйте» і не стукайте • Не наколюйте їжу на палички. Якщо ви ще не вмієте ними користуватися, краще попросіть вилку, а потім потренуйтеся будинку; • не облизувати палички і не колупайтеся ними в роті • Не трусіть паличками , щоб остудити їжу. Якщо їжа занадто гаряча, почекайте трохи.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Cc0HDNoJ7sc