Як відремонтувати стартер ВАЗ.

Стартер являє собою електромотор, що відповідає за пуск автомобіля шляхом передачі механічної енергії на маховик двигуна внутрішнього загоряння. Найбільш частою проблемою вітчизняних стартерів є вихід з ладу втягивающего пристрою.
Вам знадобиться
  • - гайковий ключ на 13;
  • - викрутка;
  • - молоток;
  • - круглогубці.
Інструкція
1
В підкапотному просторі від'єднайте клеми з акумулятора та вийміть батарею. За допомогою гайкового ключа відкрутіть три болта кріплення стартера до двигуна. Вийміть стартер і від'єднайте плюсової провід, відкрутивши кріпить гайку. Використовуючи гайковий ключ, звільніть кріплення дроти подачі живлення на втягуючому реле і від'єднуйте. На висновок з реле подайте напругу з позитивною клеми акумуляторної батареї, а негативний контакт приєднаєте до корпусу стартера.
2
Реле повинно замкнути два контакти. Перевірте це, підключивши до контактних болтів омметр. Якщо контакти не замкнулися, то поміняйте реле на нове. Викруткою відверніть три гвинта крепящих реле і видаліть його. В корпусі втягує реле знаходиться шток з пружиною, витягніть їх. У зворотному порядку поставте нове реле.
3
Зніміть задню кришку, відкрутивши два болта. За допомогою викрутки відверніть гвинт кріплення щіток. Вийміть щітку, віджавши кріпильну пружину. Щітки повинні бути висотою більше 12 мм, в іншому випадку замініть їх на нові.
4
До висновків обмоток в порядку черговості підключайте один контакт омметра, а другий - до корпусу. Перевірте на замикання. З валу, підчепивши викруткою, зніміть стопорне кільце. Отвинтите два болта, що стягують стартер. Роз'єднаєте стартер, видаливши ізоляційні трубки. Огляньте обмотку на предмет механічних пошкоджень. За наявності - замініть на нову.
5
Видаліть гумове кільце, яке перебуває в кришці приводу. Використовуючи круглогубці, расшплінтуйте вісь важеля. Вибийте вісь і вийміть привід. Зніміть з обгонів муфти важіль приводу затвору викруткою. Обертайте шестерню муфти. Якщо обертання відбувається в обидві сторони, муфта вимагає заміни. Для цього поставте якір на дерев'яний брус і збийте обмежувач. Всередині знаходиться стопорне кільце, за допомогою викрутки видаліть його. Замінивши муфту, встановіть на місце стопорне кільце і проведіть збірку стартера в зворотній послідовності.