Як прочистити радіатор обігрівача.

Батареї в вашому домі нагріваються неповністю? Якщо деякі секції недостатньо теплі або час нагрівання помітно збільшилася, потрібно прочистити радіатор опалення від можливих засмічень.
Вам знадобиться
  • - газовий ключ №2, у випадку з чавунними радіаторами;
  • - розвідний сантехнічний ключ № 32 або № 45, у випадку з алюмінієвими, сталевими і біметалічними радіаторами;
  • - ємність (таз або відро);
  • - уплотнительная пакля, фарба або ФУМ.
Інструкція
1
Заберіть від радіатор а все зайве, включаючи предмети, які будуть вам заважати. Якщо у вас висять штори або тюль, то зніміть її. Якщо у вас в кімнаті паркет або ламінат, то підстеліть під радіатор ом плівку або підкладіть суху ганчірку.
2
Перекрийте подачу води на радіатор . Якщо перед ним немає запірної арматури, то злийте воду із системи опалення. Відкрутіть радіатор від системи опалення та акуратно злийте воду з нього в таз або відро, яке ви підготували заздалегідь.
3
Перенесіть радіатор у ванну кімнату і покладіть його в ванну. Для того щоб вона не подряпалася, попередньо підготуйте дерев'яні бруси для установки радіатор а. Якщо ви живете в приватному будинку, винесіть радіатор на вулицю.
4
Відкрутіть ключем всі торцеві футорки. Це обов'язково треба виконувати безпосередньо у ванні або на вулиці, тому що в противному випадку ви заллєте весь підлогу брудної чорною рідиною з неприємним запахом.
5
Використовуючи душ або шланг, подавайте воду під тиском в торцеві отвори, промиваючи внутрішню частину батареї.
6
У випадках кристалічного засора використовуйте нерозбавлений розчин оцту. Для цього закрутіть в нижній частині радіатор а торцеві футорки і залийте його оцтом або розчинником, який краще на 60-70% розбавити водою.
7
Дайте постояти з залитим розчином не більше 2-х годин і злийте його. Потім необхідно ретельно промити радіатор сильним напором води.
8
Встановіть радіатор на настінні кріплення і протріть нарізні сполучення сухою ганчіркою. Якщо ваші радіатор и з чавуну, намотайте по ходу різьблення на кожну футорка паклю і промажьте ущільнювач фарбою. В даному випадку підійде будь-яка фарба категорії «Емаль» або «Нитро». Використовуючи газовий ключ №2, закрутіть футорки до упору.
9
Якщо у вашому будинку встановлені радіатор и нового покоління, використовуйте стрічку ФУМ для гідроізоляції. Фарбу і паклю краще не застосовувати.
10
У випадку, якщо, незважаючи на всі зусилля, система опалення не стала працювати краще, проведіть заміну радіатор ов на нові або проведіть їх очистку технічним бустером в спеціалізованому центрі.