Як вибрати цуценя гончака.

Гончі відносяться до мисливських порід, рідко хто з господарів набуває їх тільки для того, щоб тримати в будинку. З ними постійно треба займатися і влаштовувати тривалі пробіжки, щоб собака завжди була в хорошій формі. Якщо ви - початківець мисливець-гончатник, то вам необхідно буде вибрати цуценя гончака, який стане вам вірним помічником і другом.
Інструкція
1
Недосвідченій мисливцеві краще всього покластися на совість заводчика, який веде певну, обрану вами породу, вже давно. Він може з самого народження спостерігати цуценят і вже до півтора місяців, коли приходить час роздавати їх, досить точно оцінити їх мисливські якості.
2
Якщо ви сподіваєтеся на власні сили, то попередньо поцікавтеся у заводчика батьками цуценят цього посліду і їх предками, дізнайтеся їх позначки за результатами виставкових і польових випробувань. Важливо, щоб у роду не було собак інших порід, «мовчунів» - заганяти здобич без гавкоту, і «скотінніков» - кидалися на худобу і перекушувати їй горло, оскільки щеня може викинутися в такого предка. Кращі цуценята в третьому-четвертому посліді від даної суки.
3
Легше вибрати цуценя у віці 5-6 місяців, але рідко хто з заводчиків тримає їх до такого віку. Тому зверніть увагу на забарвлення цуценя . Досвідчені гончатники підмітили таку особливість: якщо окрас цуценя збігається з забарвленням тих собак, які увійшли до його родовід, то він, швидше за все, буде володіти тим характером і робочими якостями, як і його предок, який має той же колір.
4
Відразу вибраковують тих цуценят, які мають явні пороки, які не виправні вихованням: неправильний або «бульдожий» прикус, подуздоватость. Це ознаки виродження породи. Недоліком, який можна побачити вже в місячному віці, є звалений гон (хвіст), він повинен бути розташований вище скакального суглоба, що служить ознакою правильного будови хребта і міцною спини.
5
Доброю ознакою для гончака є темний колір очей, хоча в місячному віці вони всі мають злегка блакитний відтінок. Обидва очі повинні бути однакові за кольором. Зверніть увагу на забарвлення носа, рівномірно-рожевий і мармуровий окрас вважаються браком. У англійських і російських гончих можуть бути невеликі рожеві цятки на мочці носа, через час вони у них зникають.
6
З тих цуценят, що залишилися після вибракування, відберіть самого великого, костистих, з товстими лапами. Це ваша собака.