Як очистити ніс.

Гігієна слизової носа - запорука вашого здоров'я. Своєчасне очищення носа допоможе вам сформувати ще більшу стійкість до простудних і вірусних захворювань. Єдиний спосіб ефективно очистити слизові оболонки носа - це промивання, про різні види яких ви дізнаєтеся з цієї статті.
Інструкція
1
Налийте в чайничок з дитячою соскою, одягненою на носик, теплу воду і розведіть в ній невелику кількість солі. Втягуйте воду через носик чайника в кожну ніздрю по черзі, випльовуючи її через рот. Кілька разів видихніть кожною ніздрею в середині процедури, а потім продовжите промивання, поки в чайнику не залишиться води.
2
Змішайте липовий цвіт і кору дуба (10 р) з 5 р звіробою. Залийте збір окропом, настоюйте 3 години і використовуйте для носових інгаляцій. Перед початком інгаляції додайте в настій кілька крапель ялицевої олії. Також настій можна вживати як носових крапель.
3
Змішайте 15 г. шавлії, 10 р липи і 10 м календули. Залийте окропом і настоюйте 2 години. Отриманий настій також застосовуйте у вигляді крапель або п'ятихвилинних інгаляцій.
4
Також можна готувати настій з деревію, материнки та шавлії, або з листя малини, змішаних з мати-й-мачухою і сосновими нирками.
5
Корисно робити носові краплі зі свіжого соку каланхое або алое. Закопуйте в ніс кожні 3 години по 3-4 краплі для позбавлення від нежиті.
Корисна порада
У практиці йоги промивання носа називається Джала Неті і є ефективною методикою очищення слизових носа. У йозі очищення носа необхідно для ефективності дихальних практик - пранаями, а також для підтримки загального здоров'я організму. Особливу увагу очищенню слизових оболонок носа слід приділити при простудних захворюваннях, що супроводжуються закладеністю і підвищеним відділенням носової слизу.