Як перевести кубічні метри в літри. Як можна самому защет від зглаза.

Вінні-Пух придбав на зиму бочонок меду і вирішив перекласти мед в горщики. Але і на його бочку меду знайшлася горезвісна ложка дьогтю. На порожніх горщиках був напис «1літр, а на діжці з медом красувалося незрозуміле вислів« ємність 1кубометр. Ведмежаті з тирсою в голові не впоратися з такою головоломкою, доведеться йому їсти мед прямо з бочки. Але у звичайному житті корисно знати, скільки ж літрів поміщається в одному кубічному метрі. Наприклад, якщо вам потрібно заповнити водою бочки на садовій ділянці. Варто тільки перевести кубо метри порожніх бочок в літри води в повних відрах на коромислі, давить на плечі. Відразу ж стає зрозуміло, що потрібно купувати насос.
Інструкція
1
Уявіть себе власником чудо-акваріума. В одному кубічному метрі води можна поселити безліч морських мешканців і влаштувати справжнє підводне царство з дивовижними водоростями і химерними композиціями з каменів. Однак така краса вимагає постійного догляду. Раз на тиждень при чищенні акваріума потрібно зливати частина води і доливати свіжу воду. Морську воду не наллєш з крана, потрібно приготувати необхідну кількість заздалегідь. Доведеться визначити, скільки літрів становить оновлювана порція води. Всі хімічні реактиви для підтримки потрібного складу води і здоров'я мешканців акваріума додають у воду в кількості, точно відповідному об'єму. Зазвичай в інструкції наводиться норма реагенту на літр води.Поетому доведеться визначити, скільки літрів в кубічному метрі.
2
Кубічний метр легко представити у вигляді куба з розміром ребра один метр.Об'ем такого куба (V) дорівнює добутку трьох вимірів, які у куба однакові: V = 1м х1м х1м = 1куб.мКубіческій метр досить великий обсяг, для повсякденного ужитку використовуються значно менші емкості.Разделіте кожне ребро куба на відрізки по одному сантиметру. Приставка «санти» означає «сота частина», тобто сантиметр становить одну соту частину метра. Значить, кожне ребро куба розділене на сто відрізків. З'єднайте кінці відрізків на протилежних ребрах, і кожна грань куба виявиться розділеною на квадратики зі стороною один сантіметр.Подсчітайте кількість таких квадратиків (n) на кожній грані куба: n = 100 х 100 = 10 000
3
З'єднайте подумки вершини квадратиків на протилежних гранях куба, і весь куб представиться складеним з рівних рядів кубиків зі стороною 1см.Определіте обсяг маленького кубика (v): v = 1см х 1см х 1см = 1 куб.смПодсчітайте кількість (N ) маленьких кубиків (кубічних сантиметрів) у великому кубі (кубічному метрі): N = 10 000 х 100 = 1000 000Получается, що в одному кубічному метрі поміщається один мільйон кубічних сантіметров.Одін кубічний сантиметр досить маленький обсяг, їм хіба що ліки або парфуми відміряти.
4
Але якщо ребра кубічного метра розділити не на сто, а на десять відрізків? Кожен такий відрізок називається дециметром. Приставка «деци» означає «десята частина». Подумки побудуйте на цих дециметрових відрізках кубики всередині кубічного метра, ви отримаєте акуратно поставлені по десять у висоту десять рядів кубиків зі стороною 1 дециметр (1дм) по десять в кожному ряду. Кожен такий кубик має об'єм один кубічний дециметр. Саме цей обсяг і називається «літр». І всього в кубічному метрі поміщається тисячі кубиків об'ємом 1 куб.дм або 1 літр.
5
Легко підрахувати, що в кожному літрі міститься тисяча кубічних сантиметрів. По іншому кубічний сантиметр називається милилитров (мл), що буквально означає «тисячна частина літра»
6
Запам'ятайте результати гри в кубики: в одному кубічному метрі тисячі літрів, в одному літрі тисячі кубічних сантиметрів або милилитров.