Як навчитися грати на фортепіано.

Фортепіано - клавішний музичний інструмент з молоточковим механізмом. Дві головні різновиди його - піаніно, зручне для домашнього музикування, і рояль, частіше вживаний на сцені. Винайшов його 1709 італієць Бартоломео Крістофорі.
Вам знадобиться
  • Фортепіано;
  • Доступ в інтернет;
  • Комп'ютер
Інструкція
1
Почніть вивчення фортепіано з загальної музичної теорії. Підручники з Водонагрівачі, сольфеджіо, музичної літератури та іншим музичним дисциплінам можна скачати на спеціалізованих веб-сайтах. Найбільший архів нот знаходиться на ресурсі Бориса Тараканова. Пошук там максимально спрощений, знайти необхідні матеріали можна як по імені автора, так і по жанру.Етот та інші ресурси з нотами, музичними підручниками та іншими корисними для піаніста матеріалами вказані під статтею. Автори, яких вам потрібно шукати - Баєва, Зебряк, Калмиков, Фрідкін, Ладухін, Способін, Металлиди.
2
Паралельно починайте освоювати найпростіші п'єси для фортепіано. Ноти можна знайти там же. Автори самовчителів для початківців: Миколаїв, Черні (деякі збірники), Бриль (джазові твори), Моцарт (вибрані п'єси) та інші.
3
Твори розбирайте наступним чином. Спочатку вивчаєте одну руку, потім іншу. Потім поєднуєте партії. Тільки після цього можна збільшувати темп. Слідкуйте, щоб ритміка при цьому не спотворювалася, а пальці не промазували. При необхідності вивчите одну з партій до гри «наосліп» - так буде легше контролювати другу руку.
4
Динаміка, нюанси виконання і прикраси граються з перших же разів. Чим швидше ви привчите руки до художнього виконання, тим простіше буде контролювати себе. Крім того, механістичності виконання не буде доставляти задоволення ні виконавцю, ні слухачам.
5
Вибирайте твори улюбленого жанру. Класичні твори виховують смак і слух, але, якщо вам до душі більше рок або кіномузика, що не примушуйте себе. По-справжньому добре грати ви будете тільки те, що вам подобається, особливо якщо ви не плануєте стати професіоналом.
6
Займайтеся кожен день. Необов'язково витрачати на музику багато часу, на перших порах буде достатньо півгодини в день. Але це принесе більше користі, ніж 6:00 без перерви раз на тиждень.
Є люди, які не прагнуть здобути музичну освіту і досягнення ідеальної гри з бездоганною постановкою рук. Хочеться грати для душі, не розповідаючи життя багатогодинним занять. Щоб самостійно освоїти піаніно на аматорському рівні, займайтеся потроху, але щодня.
Вам знадобиться
  • - велике дзеркало;
  • - самовчитель гри;
  • - метроном.
Інструкція
1
Зберіть колекцію відео з грою професійних піаністів на концертах і конкурсах. Повинні бути зразки, на яких видно посадка за інструментом і рухи рук. Приділіть кілька днів перегляду відео, щоб помітити, як грають різні люди, виділити загальне в їх поведінці.
2
Постарайтеся скопіювати правильну посадку за інструментом і постановку рук. Не пропускайте цей крок і не ставитеся до нього недбало. Поставте в кімнаті велике дзеркало, щоб бачити себе за інструментом на весь зріст. Поки не починайте натискати клавіші, щоб руки не звикли до неправильних рухам. Зверніть увагу, рівна Чи є у вас постава, на потрібній Чи висоті знаходиться стілець. Ще раз подивіться відео, щоб підкоригувати окремі моменти.
3
Опускайте на клавіші одночасно дві руки, але не виймайте звук. Міняйте відстань між руками, «граючи» по всій клавіатурі. Дивіться в дзеркало, як рухаються руки, що відбувається з китицями. Без викладача домогтися бездоганною постановки рук неможливо, але самостійні заняття і не мають на увазі такий рівень. З іншого боку, зовсім неправильна гра призведе до болю у м'язах та перешкоджатиме поліпшенню навичок. Тому як можете, скопіюйте руху професійних піаністів, кілька разів переглядаючи відео і спостерігаючи за відображенням у дзеркалі.
4
Знайдіть нотний збірник для початківців піаністів, навіть якщо не знайомі з музичною грамотою. Цю прогалину поступово усуньте.
5
Освойте ази нотної грамоти на прикладі першої вправи збірника. Добре, якщо розберетеся самостійно, як рахувати ноти. У кожному разі, знайдіть людину, яка перевірить, чи всі ви правильно зрозуміли.
6
Грайте вправу не менше 100 разів. Для цього знадобиться два-три дні. До кінця третього дня зможете впевнено грати пісню і напам'ять, і по нотах. Це стане легко, але не лінуйтеся, навіть якщо здасться, що все виходить після 15-і повторів - грайте 100 разів - у цьому секрет успіху.
7
Повторюйте четвертий і п'ятий кроки для наступних вправ, поступово підвищуючи рівень знань і навичок. Через кілька місяців зможете здивувати знайомих.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=rLftNuSRdqc
Зверніть увагу
Чи не пропускайте вправи в самовчителі, тому що вони розташовані в порядку зростання складності. Не поспішайте, вчіться послідовно.
Корисна порада
Щоб навчитися тримати темп протягом усього твору, грайте з метрономом і рахуйте вголос.