Як визначити браковані автозапчастини на ринку.

Практично кожному автомобілю рано чи пізно потрібна заміна будь-яких запчастин. Можна звернутися до офіційного дилера, але тоді доведеться переплачувати. Це недоцільно, якщо ви володієте автомобілем середнього класу, а гарантійний термін давно вже закінчився. Більш економний варіант - піти на ринок, щоб придбати все необхідне. Однак потрібно вміти відрізняти браковані деталі.
Вам знадобиться
  • - запчастини;
  • - сертифікат якості;
  • - упаковка товару;
  • - гроші.
Інструкція
1
Огляньте уважно кожну куповану деталь. Будьте обережні! На авторинках дуже часто продають відновлені запчастини. Їх можна відрізнити за потертостям і відсутності упаковки. Відірвані ярлички або наклейки з датою виготовлення можуть свідчити про те, що товар був раніше у вживанні, а продавець хоче приховати цей факт. Ні в якому разі не купуйте запчастини з рук! Нерідко старі деталі стають причиною великої поломки або страшної аварії.
2
Візьміть з собою знаючої людини, якщо ви погано розбираєтеся в автомобільних запчастинах. Напевно серед ваших знайомих або родичів знайдуться обізнані в даному питанні люди. Зрозумівши, щоб погано розбираєтеся в автомобільних запчастинах, недобросовісний продавець постарається продати вам браковану або зіпсовану запчастину.
3
Попросіть продавця пред'явити сертифікат якості. Оригінальні та сертифіковані запчастини обов'язково мають такий сертифікат. Уважно вивчіть пред'явлений документ. У ньому повинна бути вказана вичерпна інформація про продукцію. Зверніть увагу на наявність печаток. Якщо такого паперу у продавця немає або вона викликає підозру, то слід утриматися від здійснення покупок в цьому магазині.
4
Звертайте увагу на умови зберігання продукції. Масла та інші рідини не повинні перебувати на вулиці, адже під впливом морозу і прямих променів сонця хімічний склад починає змінюватися і втрачати свої початкові властивості. Не купуйте деталі, звалені в одну загальну купу. Кожна справжня запчастина має свою власну коробочку, а також спеціальну поліетиленову прокладку, яка захищає від механічних пошкоджень при транспортуванні.
5
Не купуйте свіжопофарбовані деталі. Свіжа фарба вказує на те, що товар фарбували прямо перед продажем, щоб приховати сліди використання. Завжди беріть чек. Це дозволить вам вимагати заміни деталі в тому випадку, якщо вона не підійде вам або виявиться неналежної якості. Звертайте увагу на чек. Він повинен бути роздрукований на спеціальному касовому апараті із зазначенням дати і часу здійснення покупки, найменування товару, ціни, прізвища та імені продавця. При необхідності вимагайте у продавця товарний чек.
6
Найкраще купувати на ринку ті деталі, які ніяк не впливають на технічний стан автомобіля. У такому випадку немає ризику, що куплена деталь стане причиною аварії або поломки, зате ви заощадите гроші, адже в магазині або у офіційного дилера ці ж самі запчастини продаються в рази дорожче.