Як знайти площу труби. Як зварити варення з чорної смородини.

Труби переважно використовуються для транспортування різних рідких або газоподібних матеріалів. З точки зору геометрії це промисловий виріб в більшості випадків являє собою порожнистий циліндр, тому коли виникає необхідність розрахувати площу його поверхні, зробити це можна з використанням відповідних математичних формул.
Інструкція
1
Якщо потрібно знайти повну площа поверхні труби, то доведеться враховувати товщину її стінок. Вам буде необхідно розрахувати і скласти площі зовнішньої і внутрішньої бічних поверхонь, а також аналогічний показник для обох торців. Для цього за допомогою штангенциркуля, лінійки, сантиметра або якого-небудь іншого вимірювального інструмента визначте зовнішній діаметр (D), товщину стінки (w) і довжину (l) труби.
2
Розрахуйте площа зовнішньої поверхні. Якщо уявити її в розгортці, то вона буде мати форму прямокутника, одна зі сторін якого дорівнює довжині труби l. Величину іншого боку визначте множенням зовнішнього діаметра D на число Пі - це формула обчислення довжини окружності. Перемножте отримані значення і ви отримаєте площа зовнішньої поверхні труби: l *? * D.
3
Обчисліть площа внутрішньої поверхні. Формула буде аналогічна отриманої на попередньому кроці, але з заміною зовнішнього діаметра на внутрішній. Розрахуйте його, віднявши від зовнішнього подвоєну товщину стінок: D-2 * w. Внесіть відповідну поправку в формулу: l *? * (D-2 * w).
4
Визначте площа торцевих поверхонь труби - їх можна представити кільцями, з відомими зовнішнім і внутрішнім діаметрами. Площа поверхні такої геометричної фігури обчислюється твором числа Пі на різницю зведених в квадрат радіусів (половин діаметра):? * ((D/2)? - ((D-2 * w)/2)?) =? * (D?/4- (D/2-w)?) =? * (D?/4-D?/4 + D * ww?) =? * (D * ww?).
5
Складіть отримані значення площ всіх чотирьох поверхонь: l *? * D + l *? * (D-2 * w) + 2 *? * (D * ww?). Підставте в складену формулу виміряні в першому кроці значення діаметра, довжини і товщини стінок і розрахуйте шукану площа повної поверхні труби. При необхідності обчислити тільки величину зовнішньої або внутрішньої площ, просто виключіть з цієї формули непотрібні доданки.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=ZmYg285gv2Q