Як вирізати отвір в металі. Як варити ІНВЕНТОР.

Сучасні способи різання металу - такі, наприклад, як лазерна або плазмова - дозволяють вирізати будь-які отвори в металі з великою точністю. Однак в умовах домашніх майстерень при відсутності складного і дорогого устаткування доводиться користуватися іншими методами різання, іноді самими неординарними.
Вам знадобиться
  • - газовий різак;
  • - зварювальний апарат;
  • - углошлифовальная машина;
  • - електродриль;
  • - кернер;
  • - свердло? 4-5 мм;
  • - маркер;
  • - лінійка;
  • - розмічальний циркуль.
Інструкція
1
Розмітьте за допомогою лінійки, маркера і розмічального циркуля отвір, яке належить вирізати. Якщо контур отвору складається з прямих ліній (багатокутник), накресліть його на металевому листі за допомогою лінійки і маркера. Якщо отвір має форму правильного кола, накерніть його центр і прокреслите за допомогою розмічального циркуля окружність. Обведіть її маркером, щоб вона була краще видна.
2
Якщо отвір має форму багатокутника, швидше і зручніше за все вирізати його болгаркою. Встановіть на углошлифовальную машину коло товщиною 0,8-1,2 мм і проріжте в аркуші прямі лінії по зробленій розмітці - до тих пір, поки отвір НЕ БУДЕ прорізано повністю. Обережно ріжте метал в кутах контуру - щоб випадково не продовжити лінію різу далі, ніж слід.
3
Якщо отвір має круглу форму, зручніше і простіше всього вирізати його газовим різаком. Запаліть пальник, відрегулюйте факел і здійсните рез за наміченим контуру.
4
Якщо газового різака немає в наявність, овальне отвір можна вирізати за допомогою електрозварювального апарату. Встановіть максимальний зварювальний струм, запаліть дугу в будь-якій точці розміченого контуру і, залишаючи електрод на одному місці, прожгіте отвір. Після цього починайте повільно рухати електрод по наміченій лінії. Швидкість переміщення електрода визначається швидкістю пропалювання металу.
5
Товщина металу, який можна різати електродом, залежить від потужності зварювального апарату (сили зварювального струму). Щодо малопотужними побутовими апаратами зі зварювальним струмом до 150 А можна різати метал товщиною до 3-4 мм. Швидкість різання можна збільшити, використовуючи електрод меншого діаметра. Однак електрод занадто малого діаметра буде згоряти дуже швидко. Буде потрібно часта його заміна, при якій всякий раз доведеться розігрівати метал заново. Отвір, вирізаний електрозварюванням, має нерівний оплавлений контур.
6
Кругле отвір можна вирізати і болгаркою. При її використанні здійснюйте короткі численні рези по всьому периметру отвору доти, поки прорізані лінії не будуть прилягати в замкнутий контур. Отримане в цьому випадку отвір матиме форму багатокутника. Чим більше у нього сторін (різів), тим ближче воно наближається за формою до кола. Цей спосіб можна застосовувати для різання тільки щодо тонкого металу - товщиною до 2,5-3 мм.
7
Після того як отвір буде вирізано, поправте його з метою надання йому правильної форми. Замініть тонкий коло болгарки на більш товстий (2-3 мм і більше), розташуйте його всередині отвори в одній площині з листом металу, увімкніть інструмент і обточити контур зсередини по всьому периметру. Це можна зробити тільки в тому випадку, якщо розміри отвору перевищують розміри круга.
8
Якщо немає ні зварювального апарату, ні газового різака, ні болгарки, отвір в металі можна вирізати за допомогою електродрилі зі свердлом. Цей спосіб трудомісткий, однак за відсутності інших можливостей їм цілком можна скористатися. Прокреслите всередині розміченого отвору другу лінію розмітки, паралельну першої та віддаленої від неї на відстані, рівному половині діаметра свердла. Накерніть по всій довжині розміченій лінії місця для свердління. Відстань між кернение повинно бути рівним діаметру свердла. Просвердлите по всьому розміченому контуру отвору. Вибийте внутрішню частину листа молотком. При необхідності поправте зубчастий контур отвору за допомогою болгарки або напилка.