Як виготовити кахель.

Глазуровані плитки - кахлі - використовували для прикраси, а теракотові (коробчаті) - для кращого збереження тепла. Пройшли століття, а оформлення печей, камінів і навіть фасадів будинків кахлями не втратило своєї актуальності. Вони надають неповторний вигляд оселі.
Інструкція
1
Спосіб виготовлення цього обробного матеріалу за багато років майже не змінився. Знаменита «голландська» плитка досі виготовляється практично вручну і, тим не менш, вражає своєю витонченістю і міцністю. Створення кахлів включає в себе наступні етапи: формування гіпсової моделі; зняття форми, заповнення її глиною; висушування, очищення; підгонка між собою кахлів; розпис кахлів; глазурування; обжіг.На першому етапі важливо вибрати якісну сировину. Це повинна бути пластична гончарна глина. Вона добре формується і при випалюванні твердне, як камінь.
2
На другому етапі потрібно правильно витримати терміни та умови підсушування сирцю. У готові форми вручну укладіть глиняну масу, наповнені форми на 3-4 дні залиште на стелажах або рамках для природного сушіння при температурі 18-25 °. Якщо прохолодно - приміщення підігрійте.
3
Третій етап-підготовка до випалу. Після підсушування кромки кахлів зачистите, в РУМП зробіть отвори для кріплення плиток між собою. З поверхні видаліть засмічення, протираючи вологою губкою.
4
Четвертий етап - первинний випал. Його проведіть у спеціальних печах з регульованим режимом розподілу тепла.
5
П'ятий етап-глазурование. Глазур нанесіть шаром товщиною 1-1,5 мм методом занурення в розчин глазурі або поливу нею з ємності. Полив поверхні кахлю виробляєте без переривання, в один прийом. Перед другим випаленням поверх емалі нанесіть декоративний малюнок.
6
Останній етап: вторинний випал. Плитка без глазурі завантажується в безмуфельних камеру печі періодичної дії попарно лицьовим боком. Глазуровані кахлі обпалюють в муфельній камері нижнього поверху печі. Випал триває від 48 до 60 годин.
Зверніть увагу
У міській квартирі кахлі можна використовувати як панно для кухні та ванної, для оформлення сильно виступаючого вентиляційного шафи. У приватному будинку - для прикраси печі і найбільшого збереження тепла. Для цієї мети підходять кахлі коробчатої форми: повітря, що знаходиться усередині порожнини нагріється до 100 °, а потім поступово віддасть тепло.