Як навчити красиво писати першокласника.

У сучасній шкільній програмі немає такого предмета - «чистописання», але чіткий і акуратний почерк раніше важливий. Щоб навчити дитину писати красиво, потрібні регулярні заняття листом не тільки в школі, але і вдома.
Вам знадобиться
  • - м'яко друкарська ручка;
  • - прописи;
  • - зошит у вузьку лінійку.
Інструкція
1
Звертайте увагу на правильну позу дитини при письмі та малюванні. Сидіти слід прямо і рівно, не спиратися на стіл грудьми, обидві руки на столі, лікті повинні виступати за край столу.
2
Покладіть зошит на стіл так, щоб її нижній лівий кут розташовувався на середині грудей, а сама зошит була нахилена вліво. При заповненні рядків і просуванні вниз тетрадного аркуша пересуньте зошит вище.
3
Навчіть дитину тримати ручку правильно - трьома пальцями, «пучкою», а не всіма пальцями. Слід тримати ручку вільно, не треба стискати її пальцями занадто сильно. Приділіть увагу якості ручки - треба, щоб вона писала м'яко і без зусиль, не була занадто товстою і не мала ребристих граней.
4
Виберіть прописи для тренування - готові або викачані і роздруковані з інтернету. Кращі прописи для початківців вчитися писати - такі, де є місце для самостійного написання букв після кожного надрукованого зразка. При цьому перед очима у дитини завжди буде знаходитися зображення правильно написаної букви, на яку він буде орієнтуватися. Починайте з написання різних елементів букв - прямих і похилих, а вже потім переходите до написання окремих букв - малих і великих.
5
Відробіть з дитиною написання текстів за «сірими» прописами. В таких прописях зразки пропечатані блідою фарбою або пунктирними лініями, щоб було зручно обводити їх. Слідкуйте, щоб дитина обводив зразки точно по рядках, не заходячи за кордону букв. Тільки тоді, коли «сірі» прописи будуть освоєні і робота з ними не викликатиме у дитини труднощів, варто переходити до повторення зразків текстів зі звичайних прописів.
6
Останній етап в освоєнні письма і красивого почерку - переписування текстів з книг. Запропонуйте дитині переписувати вірші чи прозу з дитячих книг в зошит з вузькою лінійкою. Прагніть, щоб написання букви і їх елементи не заходили за кордон строчок і мали однаковий нахил.
Зверніть увагу
Безперервне лист не повинен тривати довше 10-15 хвилин, а загальний час занять - довше 45 хвилин. При більш тривалому часі листи дитина попросту уcтанет, і заняття будуть неефективні.
Корисна порада
Для зміцнення м'язів руки корисні будь-які заняття, розвиваючі дрібну моторику кисті - вишивання, нанизування намистин, збирання мозаїки, ліплення.