Як визначити недолік вітамінів.

Авітаміноз може стати причиною розвитку різних захворювань. Тому так важливо вчасно помітити тривожні симптоми і заповнити дефіцит необхідних вітамінів і мінералів.
Інструкція
1
Зверніть увагу на шкірні покриви. Блідість і сухість шкіри, дрібні зморшки свідчать про брак вітаміну РР, нікотинової кислоти, а жирна лущиться шкіра - вітаміну В2. Червоні плями на обличчі, вугрі, важко заліковувати екземи, «гусяча шкіра» на тильній стороні руки часто виникають при дефіциті вітаміну А і вітамінів групи В. Щоб вилікуватися від різного роду дерматитів, необхідно приймати вітаміни В2, В3 і В6, а також вітамін Н. Якщо шкіра набула лимонно-жовтий відтінок, перевірте, чи достатньо кількість в організмі вітаміну В12.
2
Оцініть стан волосся. Ламкі, тьмяні, швидко сивіюче пасма - реакція організму на брак вітамінів В, F і йоду. Жирне волосся є симптомів можливого дефіциту вітаміну В2. А їх випадання говорить також про те, що окрім вітамінів комплексу В вам необхідно приймати фолієву кислоту, інозит, вітаміни С і Н. Щоб позбутися лупи, потрібно заповнити нестачу вітамінів В12 , В6, F і селену.
3
Згадайте, як давно ви застудилися. Часті інфекції можливі через брак вітамінів А і В5. Нічні судоми, м'язова слабкість виникають на тлі дефіциту вітамінів В1 і В6; безсоння - вітаміну Н, калію, кальцію; носові кровотечі - С, К і Р; запалення очей, відчуття печіння - А і В2. Небезпечними симптомами нестачі вітаміну D є остеопороз, крихкість кісток, руйнування зубів.
4
Виміряйте артеріальний тиск. Підвищені показники, прискорений або повільний пульс, втрата апетиту вказують на недолік вітаміну В1. Запаморочення, шум у вухах наслідок недостатньої кількості вітамінів В3 і Е, а також калію та марганцю.
5
Встаньте прямо і витягніть руки вперед. Долоні дивляться вгору. Зігніть одночасно на руках два останніх суглоби чотирьох пальців. Якщо ви не можете кінчиками пальців торкнутися долоні, то у вас можливий дефіцит вітаміну В6. Врахуйте, що при цьому пальці не потрібно стискати в кулак.
Зверніть увагу на свій раціон харчування. Якщо в нього не входять свіжі фрукти, овочі або вітаміни кожен день, при цьому вас турбують часті нездужання, то варто перевірити, чи немає у вас авітамінозу.
Вам знадобиться
  • - спостереження за фізичними функціями організму;
  • - спостереження за станом шкіри, слизових покривів, очей, нігтів, зубів і волосся.
Інструкція
1
Оцініть загальний фізичний стан організму і визначте, чи є у вас симптоми авітамінозу. Чи не стали ви більше хворіти, не пропускаючи жодної сезонної епідемії, чи легко вам сконцентрувати увагу на досить складних завданнях.
2
Перевірте, чи важко вам прокинутися і встати з ліжка вранці, чи відчуваєте ви сонливість і млявість, незважаючи на те, що спали достатню кількість часу. Чи відчуваєте ви безпричинне або викликане вкрай незначними речами роздратування.
3
Визначте, яких саме вітамінів не вистачає в організмі. Дефіцит вітаміну А проявляється таким чином: ви стали гірше бачити в сутінках (це так звана «куряча сліпота»); відчуваєте сухість слизової оболонки очей, дискомфорт і бажання часто терти очі; на слизовій оболонці очей з'явилося почервоніння або навіть маленькі ранки.
4
Огляньте шкіру: сухість, лущення, подразнення, а також запалення або нариви у волосяних цибулин - це також симптоми нестачі вітаміну А.
5
Зверніть увагу на симптоми дефіциту вітамінів групи В. Він проявляється в безсонні, частих перепадах настрою, неполадках з шлунково-кишковим трактом (запори або діареї), у відсутності апетиту. Нестача вітаміну В також може виражатися в запаленні слизових оболонок рота, сприяти появі «заед» в куточках рота.
6
Визначте дефіцит вітаміну С. При дефіциті вітаміну С кровоточать ясна, з'являються дрібні крововиливи, слабкість, погіршення зору. Дрібні травми на зразок синців і подряпин залишаються від найлегшого удару і довго, важко гояться.
7
Визначте, чи достатньо в організмі вітаміну Д. Дефіцит вітаміну Д - це болі в кістках і зв'язках, слабкість і ламкість нігтів і зубів. При нестачі вітаміну РР можливе сильне почервоніння шкіри, за структурою вона стає горбистої і шорсткою. В особливо важких випадках шлунок перестає виробляти шлунковий сік, може початися часта блювота, порушення дефекації, а також мимовільні скорочення м'язів (судоми).