Як змінити частоту в коливальному контурі. Як змінити індукцію.

Коливальний контур складається з котушки індуктивності і конденсатора, які з'єднані в єдину ланцюг. Кожна котушка має індуктивність, а конденсатор електроємність. Від цих величин і залежить частота коливань, яку можна отримати в контурі.
Вам знадобиться
  • - коливальний контур;
  • - набір котушок індуктивності;
  • - повітряний конденсатор;
  • - конденсатор зі змінною електроємна.
Інструкція
1
Щоб змінити частоту спочатку знайдіть її значення, використовуючи формулу Томсона. Вона показує залежність періоду коливань контуру T від його індуктивності L і електроємна C. Період коливань дорівнює добутку числа 2 на 3,14 і корінь квадратний з твору індуктивності на електроємність T = 2 (L? C). Оскільки частота? - Це величина обернено пропорційна періоду то вона дорівнює? = 1/(2 (L? C)).
2
Збільште індуктивність котушки коливального контуру. Частота коливань зменшиться. Зменшіть індуктивність котушки і частота збільшиться. Зміна частоти відбудеться у стільки разів, у скільки разів змінитися індуктивність, але з цього числа витягніть квадратний корінь. Наприклад, якщо зменшити індуктивність коливального контуру в 9 разів, його частота збільшиться в 3 рази.
3
Для того щоб змінити індуктивність котушки, змініть кількість витків котушки. Враховуйте, що зміна кількості витків в n раз індуктивність змінитися в n ?. Наприклад, якщо в контурі перебувала котушка 1200 витків, а замість неї встановити котушку 3600 витків з таким же перетином і сердечником, то кількість витків збільшиться в 3 рази, а індуктивність збільшиться в 9 разів. Для зміни індуктивності пропорційно змініть площа сердечника котушки.
4
Якщо збільшити електроємність, то частота зменшиться у стільки разів, у скільки збільшилася електроємність, але з цього числа витягніть квадратний корінь. Наприклад, збільште електроємність в 25 разів, отримаєте зменшення частоти у 5 разів. Зменшення електроємна дасть збільшення частоти за тим же принципом.
5
Для зміни електроємність просто замініть конденсатор. Якщо конденсатор повітряний, збільште площа його пластин, або зменшите відстань між ними, або внесіть між пластинами діелектрик з більшою діелектричною проникністю. В залежності від зміни кожної з величин електроємність зміниться пропорційно. Наприклад, збільшивши площу пластин в 3 рази, зменшивши відстань між пластинами в 2 рази, і внісши між ними парафінову пластину з відносною діелектричною проникністю 3, отримаємо зміна електроємність 3? 2? 3 = 18 разів.