Як обчислити погонний метр. Як вирахувати Пагоня метр відливу.

При виробництві багатьох видів продукції використовується поняття «погонний метр». Особливо часто з цим поняттям доводиться стикатися під час будівництва або ремонту. Що ж являє собою погонний метр, знають не всі.
Інструкція
1
Поняття « погонний метр» використовується для полегшення розрахунків кількості продукції, наприклад, лінолеуму або тканини для штор. При цьому, приймається тільки довжина виробу. Слово «погонний» означає, що ширина вироби стандартна для тієї чи іншої продукції. Це значно спрощує проведення розрахунків, а також почасти здешевлює вартість. Таким чином, погонний метр - це не довжина виготовленої продукції, а величина продукції.
2
Виміряйте довжину і ширину кімнати, для якої ви хочете придбай, наприклад, підлогове покриття. Для вимірювання використовуйте рулетку або санти метр овую стрічку. Запишіть на листочок отримані дані. Вони стануть в нагоді вам в магазині.
3
Звернувшись в магазин, проконсультуйтеся у продавця-консультанта, якої ширини є потрібне вам підлогове покриття. Припустимо, ваш коридор два метр а в ширину і 5 в довжину. Ви можете вибрати матеріал шириною 2 метр а й купити 5 погонних метр ов, або шириною 4 метр а, придбавши 2,5 погонних метр а. У другому випадку вам доведеться самостійно розрізати куплене підлогове покриття вздовж.
4
Перевірте розрахунки до того, як вам відріжуть потрібну кількість погонних метр ів. Пам'ятайте, що повернути в магазин (торгову точку) продукцію, яка продається на метр аж, неможливо. Дані про це містяться в Законі «Про захист прав споживачів». Для спрощення розрахунків можна перевести довжину і ширину кімнати в квадратні метр и. Аналогічно поступите і з метр ажом матеріалу, який ви купуєте. Бути може, це полегшить ваші розрахунки.
5
Знайте, чим більша ширина вироби, тим дорожче буде коштувати погонний метр. Тепер помножте ціну за один погонний метр на довжину полотна, яку вам відрізали. Це і буде сума до оплати. Оплатіть куплений товар на касі.
6
Повернувшись додому, ще раз перевірте свої виміри. Не забудьте купити необхідне для стикування країв, якщо це буде потрібно.