Як побудувати мангал. Як побудувати барбекю.

Шашлик та овочі-гриль - прекрасні і корисні страви, але, щоб правильно їх приготувати, потрібен хороший мангал. На своїй дачі ви легко зможете побудувати мангал самостійно і в будь-який час із задоволенням будете смажити шашлики на свіжому повітрі.
Вам знадобиться
 • - основний матеріал (цегла палений, силікатна камінь та ін.);
 • - пісок, цемент і вода;
 • - сталь листова;
 • - інструменти: молоток, ножиці по металу, відро, кельму, будівельний рівень або висок.
Інструкція
1
Оберіть ділянку землі зі зручним підходом і можливістю споруди мангал а. Візьміть лопату і викопайте поглиблення в землі розмірами 50х100 см і глибиною 25-30 см (один багнет). Залийте це поглиблення водою і накидайте великих бутових каменів. Камені утрамбуйте, як можна глибше в землю.
2
Замішайте цементно-піщану суміш у співвідношенні 1: 6 і залийте нею утрамбовані камені врівень із землею. Дайте фундаменту висохнути і наступного дня побудуйте з каменів декоративну тумбу висотою 80 см з верхом у вигляді ніші, розмірами 30х80 см і глибиною 15 см. Викладіть стінки тумби висотою 65 см з рівним верхом і по периметру встановіть цеглу на розчин, бажано на ребро ( залиште невеликі отвори для вентиляції). Дайте конструкції висохнути.
3
Візьміть сталевий лист товщиною 1,5-2,0 мм. Ножицями по металу виріжте з нього прямокутник розмірами 60х110 см. Відступивши від кута 15 см, зробіть надріз на більшій стороні аркуша довжиною 15 см. Повторіть процедуру з протилежного боку. У вас повинно вийти чотири надрізу, розташованих по 15 см від краю на великих сторонах листа, по два на сторону.
4
Зігніть під прямим кутом частині аркуша між надрізами, а також залишилися сторони. Стирчать від них частини листа загорніть так, щоб вони співпали з сусідньої стороною. У вас повинно вийти корито, яке точно підходить до ніші тумби для мангал а. Для припливу повітря в стінках просвердлите отвори і встановіть сталеву конструкцію в тумбу.
5
Для того щоб користуватися мангал ом у дощову погоду, зробіть дах. Зазвичай цю роль виконує бляшана витяжка конусної форми, в центрі якої є отвір. На отвір витяжки змонтуйте кутовий відведення і трубу, для того, щоб дощ не потрапляв на мангал .
Зверніть увагу
Якщо у вас немає досвіду жерстяних і кладок робіт, зверніться до професійного бляхареві або будівельнику.
Для того щоб побудувати мангал , потрібно визначити місце, де він стоятиме. Мангал зазвичай роблять з вогнетривкого червоного цегли. Щоб своїми руками побудувати мангал , не потрібно мати багато досвіду.
Вам знадобиться
 • Гравій, пісок, цемент, вода;
 • бут, для укладання підлоги;
 • крокви 54 і 65 мм;
 • для зварювання - сітка з арматури ;
 • рейки для обрешітки;
 • для ніш - керамічна плитка;
 • бруси 55 і 155 мм.
Інструкція
1
Вирийте яму під фундамент.
2
Розмітьте на місці майбутнього мангал а територію.
3
Викопайте яму глибиною приблизно 30 см.
4
Потім починайте заливати фундамент.
5
В яму покладіть арматуру - діаметром 10 мм два прута.
6
Залийте в'язкої сумішшю 20 см бетону.
7
Зачекайте? поки бетон висохне, тільки тоді можна приступити до установки цоколя.
8
На висохлий фундамент викладайте стінки з цегли.
9
Тільки потім споруджена дах, жаровню і димар.
Зверніть увагу
Вам може знадобитися два тижні для будівництва мангала з цегли.
Корисна порада
Оберіть місце, щоб дим не потрапляв у вікна будинку. Бажано подбати і про сусідніх будинках.