Як завантажити плагіни в Оперу.

Opera - один з популярних браузерів, в якому аж до 11 версії офіційно були відсутні плагіни в тому сенсі, який в ці розширення вкладається стосовно браузеру Mozilla Firefox. Зате тепер установка і управління плагінами вельми прості, а кількість таких розширень в списку на офіційному сайті дуже швидко росте.
Інструкція
1
Запустіть Opera і розкрийте його меню клацанням по відповідній кнопці або натисканням клавіші Alt. Потім перейдіть в розділ «Розширення». Цю операцію теж можна проробити без використання миші, достатньо натиснути клавішу «Р». В цьому розділі активуйте самий верхній рядок («Вибрати розширення»), і цю операцію можна зробити без мишки, натиснувши клавішу Enter. В результаті браузер в безпечному режимі (по протоколу https) завантажить з сервера Opera сторінку, що містить список плагінів. Він постійно збільшується і зараз містить близько тисячі різних розширень.
2
Виберіть у списку потрібний вам плагін. За замовчуванням сторінка розкривається на вкладці «Рекомендовані», але ви можете шукати розширення і в розділах «Популярні», «Кращі», «Нові». Якщо вам потрібен якийсь конкретний плагін (наприклад, для роботи з зображеннями, для відображення прогнозів погоди або роботи в соціальних мережах і т.д.), то виберіть відповідний розділ у списку «Категорії». Кожне з розширень в цьому переліку має короткий опис, а якщо ви клацніть мишкою його назва, то розкриєте сторінку з більш докладним описом, скриншотами, статистикою завантажень, відгуками користувачів та іншою інформацією.
3
Натисніть кнопку з написом «Встановити», коли виберіть потрібний плагін. Розширення буде инсталлировано автоматично, від вас буде потрібно лише натиснути кнопку підтвердження в діалоговому вікні, яке розкриється після завантаження. Деякі з встановлених плагінів починають працювати відразу після установки, інші вимагають перезапуску браузера.
4
Для управління встановленими плагінами (або їх видалення), в Opera призначена окрема сторінка налаштувань. Щоб її відкрити, достатньо натиснути клавіші Ctrl + Shift + E, або в меню браузера вибрати пункт «Управління розширеннями», поміщений в розділ «Розширення».