Як відкрити docx.

docx - формат документів, що став основним для Microsoft Word починаючи з версії Microsoft Word 2007. Цей формат відрізняється від використовувався раніше doc тим, що повністю побудований на стандарті XML і по суті являє собою zip-архів, що містить цілий набір файлів : власне текст, картинки і т. д. Як же поводитися з файлами в цьому форматі?
  1. Найбільш логічний спосіб - для того, щоб відкрити docx використовувати Microsoft Word 2007. Як правило, якщо офісний пакет 2007 чи пізнішої версії встановлений в системі, то навіть і питання про відкриття файлу docx не виникає, бо це розширення розпізнається системою автоматично як стосується Microsoft Word, ця ж програма використовується для його відкриття. Недолік подібного рішення лише один: в ряді випадків установка офісного пакета версії 2007 або вище неможлива або небажана, наприклад, через його високу вартість.
  2. Якщо в системі встановлений Microsoft Word попередніх версій, наприклад 2003, то відкрити docx файл все ж можна, попередньо пропустивши його через конвертер. Конвертер і рекомендації щодо його використання можна знайти на сайті Microsoft (http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=941b3470-3ae9-4aee-8f43-c6bb74cd1466&displaylang=ru).
  3. Для вилучення містяться в документі зображень чи інших об'єктів можна просто розпакувати docx файл архіватором, наприклад 7-zip, і відшукати необхідні файли серед вмісту вийшла папки. Якщо архіватор відмовляється сприймати файл як архів, перейменуйте його з розширенням zip.
  4. Формат docx розпізнається і відкривається останніми версіями безкоштовної альтернативи офісному пакету від Microsoft - пакетом Open Office.