Як укласти ламінат на фанеру.

Ламінат є дуже «демократичним» покриттям підлоги по відношенню до підстав. Його можна класти на будь-які поверхні - цементну стяжку, плитку, дерев'яні підлоги. На кам'яні підстави в якості чорнової підлоги під ламінат можна укласти фанеру. Це зробить підлоги більш теплими на дотик і поліпшить звукоізоляцію квартири.
Вам знадобиться
  • - фанера ФК товщиною 12 мм;
  • - ламінат;
  • - клей;
  • - праймер;
  • - електродриль;
  • - рулетка;
  • - саморізи;
  • - зубчастий шпатель;
  • - теслярський інструмент;
  • - довга дерев'яна рейка товщиною 10 мм.
Інструкція
1
Підготуйте підставу підлоги під укладку фанери. Очистіть його від пилу, камінчиків і відслонень. При необхідності вирівняйте поверхню за допомогою шпаклівки (нерівності не повинні перевищувати 3-х мм на 1 метр довжини). Нанесіть на підлогу праймер (різновид грунтовки для підвищення міцності і адгезійних властивостей підстави).
2
Розріжте стандартні листи фанери (1525х1525 мм) на чотири рівних квадрата. Це необхідно зробити для зменшення внутрішніх напружень фанерних листів. Покладіть їх на підлогу, забезпечуючи зазор між листами 8-10 мм, між фанерою і стіною - 15-25 мм. Стики в сусідніх рядах повинні бути зміщені відносно один одного на пів-аркуша.
3
Закріпіть фанеру на підставі за допомогою клею і дюбелів або саморезов. Для цього промажте кожен лист за допомогою зубчатого шпателя одним з видів клею, відповідного для фанери, укладіть фанеру на основу і прикріпіть до підлоги за допомогою саморізів або дюбелів, засверлівая під них отвори. Глибина останніх в підставі повинна бути не менше 30 мм. Кожен лист кріпите в кутах і по центру. Перед тим, як продовжити роботу, дайте клею час засохнути - відповідно до інструкції.
4
Перевірте рівність підлоги. При необхідності сошліфуйте нерівності фанерного підстави. Покладіть на підлогу підкладку ламінату, стежачи за тим, щоб не утворювалося складок. Стики проклейте будівельним скотчем.
5
Укладання ламінату почніть з далекого лівого кута кімнати - уздовж боку, паралельної променям світла, що падає з вікна. Для забезпечення 10-ти міліметрового зазору між ламінатом і стіною укладіть уздовж стіни дерев'яну рейку.
6
Покладіть уздовж рейки планки першого ряду, з'єднуючи їх торцями один з одним. Технологія з'єднання дощок залежить від типу замка використовуваного ламінату (шип вставляється в паз при паралельному або нахиленому положенні планок по відношенню один до одного). Схема з'єднання вказана в інструкції до ламінату. Зайву частину останньої дошки відріжте, забезпечивши зазор в 10 мм між її торцем і стіною.
7
При укладанні другого ряду забезпечте зміщення стиків щодо першого ряду не менше ніж на 40 см. Буде дуже добре, якщо в якості першої дошки другого ряду згодиться частина планки, відрізана при укладання останньої дошки першого ряду. Якщо ні, доведеться розрізати навпіл цілу дошку.
8
З'єднайте планки другого ряду з першим. Зробити це можна двома способами. Зібравши спочатку повний другий ряд і з'єднавши його потім з першим рядом, або приєднуючи окремо кожну дошку другого ряду до першого ряду. В останньому випадку дошка кріпиться до першого ряду з торцевим зазором щодо попередньої дошки другого ряду і з'єднується потім з нею постукуванням по торця. Виберіть той варіант, який здасться вам найбільш зручним.
9
Покладіть подібним чином всі інші ряди ламінату. При необхідності обріжте дошки останнього ряду уздовж довгої сторони, забезпечуючи зазор між покриттям і стіною 10 мм. Видаліть обеспечивавшую зазор дерев'яну рейку, встановіть і прибийте плінтус, направляючи цвях у стіну або стик підлоги і стіни. Пам'ятайте, що ламинатное покриття є «плаваючим», воно не кріпиться до основи.