Як прикрасити сукню паєтками. Як прикрасити дитяче платтячко.

Пайєтками - це блискітки, зроблені з тонких пластин. Ними прикрашають буквально все - від нижньої білизни до верхнього одягу, взуття та аксесуарів. Будь-яке, навіть саме скромне плаття можна перетворити, пришивши до нього паєтки. Ця робота зажадає від вас терпіння і посидючості.
Вам знадобиться
  • - пайетки;
  • - нитки;
  • - голка
Інструкція
1
Виберіть паєтки. Блискітки можуть бути найрізноманітніших розмірів, форм і кольорів. Як правило, вони продаються або розсипом, або на нитках. Найбільшого поширення набули круглі «лусочки» з отвором в середині. Паєтки на стрічках набагато легше пришити до плаття, але виглядають вони менш ефектно.
2
Визначте, як саме ви хочете прикрасити плаття . Паєтки можна нашити на тканину щільними рядами таким чином, щоб вони трохи перекривали один одного - тоді вони створять ефект луски. Можна нашити розсипом, вишити контур візерунка або заповнити простір всередині фігури.
3
При роботі з паєтками слід пам'ятати, що щільно пришиті блискітки візуально додають обсяг, тому не варто розшивати ними проблемні зони.
4
Мабуть, самий безпрограшний спосіб прикрасити одяг - це нашити пайетки по краю декольте або подолу сукні. Якщо ваш наряд з довгими рукавами, то можна прикрасити і манжети. Таке плаття буде виглядати дуже стильно і святково.
5
Якщо ви вирішили вишити візерунок, то спочатку необхідно намалювати ескіз на папері. Виберіть місце на якому буде розташована вишивка і зробіть всі необхідні заміри. Акуратно перенесіть малюнок на тканину.
6
Існує декілька способів кріплення паєток до тканини. Вибір того чи іншого способу залежить від того, який результат ви хочете отримати в результаті. Наприклад, для отримання ефекту «луски» рекомендується використовувати «потаємні» стібки. Підберіть нитку максимально близького до блискіток кольору. Проколіть тканину з виворітного боку і насадите пайетку на кінчик голки. Зробіть стібок «назад голку», провівши нитку через лівий край паєтки та повівши голку в точці 2 на виворітну сторону. Для того щоб пришити наступну лелітку виведіть голку на лицьову сторону в точці 3.
7
«Безперервний» шов надійно утримує паєтки на тканини. При цьому способі вишивки паєтки будуть плоско лежати на плаття , але шов буде помітний. Тому рекомендується «обіграти» його - наприклад, виконати контрастними нитками. Зробіть прокол з вивороту і нанизайте пайетку. Використовуйте шов «назад голку», зробивши його через правий край. Виведіть голку на лицьову сторону в точці 3, у лівого краю блискітки. Зробіть стібок «назад голку», проколів тканину з лицьового боку в точці 1. Проведіть нитку з виворітного боку і витягніть голку назовні в точці 4.