Як скласти резюме для пошуку роботи.

Резюме - своєрідна заявка, що інформує потенційних роботодавців про ваше бажання зайняти певну посаду. Інформація в резюме дозволяє визначити рівень вашої майстерності.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер;
  • - текстовий редактор
Інструкція
1
Резюме складається з декількох блоків. Перший можна умовно назвати «Контактні дані». Кожен з перерахованих пунктів починається з нового рядка: прізвище, ім'я та по батькові; дата народження; адреса; телефон; і-мейл.В поле ПІБ не вказуйте тільки ініціали. Перезванівая вам, роботодавець не буде знати, як називати вас по імені. В полі «Адреса» досить вказати місто і мікрорайон. Телефон вказуйте або домашній, або стільниковий. Важливо, щоб вас можна було майже в будь-який час знайти саме по ньому.
2
Другий блок резюме - побажання до майбутньої роботи. Три основні пункти - посада, зарплата, графік. Якщо вам потрібні додаткові види компенсації, вкажіть і їх. Кожен пункт, як і в першому блоці, пишіть на новому рядку.
3
Далі вкажіть професійні навчальні заклади, які закінчили (або в яких вчіться зараз). Правило написання таке: роки навчання, назву, спеціальність. Назва вказуйте по можливості без сокращеній.Не нехтуйте курсами підвищення кваліфікації та додатковою освітою.
4
У блоці «Досвід» вказуйте місця роботи, участь у конкурсах, публікації у наукових та інших виданнях, виступи і т.д. Місця роботи оформляються таким чином: місяць, рік початку роботи - місяць, рік закінчення. Повна назва місця роботи, посада, обов'язки і досягнення. Вказувати причину звільнення необов'язково, але на співбесіді можуть поставити таке вопрос.Прі вказівці участі в конкурсі вказуйте місяць, рік, назва конкурсу, свою роль (лауреат, переможець, дипломант, учасник).
5
У пункті «Професійні навички» перерахуйте все, що навчилися робити. Це може бути знання спеціальних програм, іноземних мов, швидкість друку, будь-які професійні навички. Чим об'ємніше цей пункт, тим цікавіше ви в очах роботодавця. Згрупуйте навички в кілька абзаців для зручності читання.