Як сприймати проблеми.

Люди, схильні драматизувати будь-яку ситуацію, нерідко чують, що потрібно ставитися до проблем легше. Але не всім очевидно, як можна взяти і з власної волі перестати переживати. Для цього потрібно засвоїти базовий механізм роботи зі своїми труднощами.
Інструкція
1
Насамперед, сформулюйте свою так звану проблему. Сядьте за стіл і напишіть все, що вас мучить, або поговоріть відверто з людиною, якій ви довіряєте. У більшості випадків ситуації, через які ви переживаєте, після ретельного аналізу постануть перед вами легкими неприємностями, не вартими уваги.
2
Запитайте себе, чи стосується проблема вас особисто. Якщо ситуація не має відношення до вас, постарайтеся просто не думати про неї. Щоб відволіктися, направте свою енергію розчарування або злості в мирне русло (займіться спортом, зробіть генеральне прибирання і т.д.) Якщо трудність дійсно робить на вас вплив, запитайте, чи можете ви вплинути на неї. Рішення не обов'язково буде простим, але для ефективної роботи з ситуацією потрібно продумати хоча б перший крок і зробити його. В цьому полягає ключовий момент психологічно коректного підходу до проблем - як до поставлених завдань.
3
У випадку, коли у вашому розпорядженні немає доступних важелів для виходу зі сформованої ситуації, постарайтеся забути про неї. Як це не складно, необхідно відволіктися, бо протистояти проблемі, з якою ви нічого не можете зробити, безглуздо. Це також відноситься до помилок в минулому. Уже скоєні помилки сприймайте як урок самому собі, а не як привід переводити і «пиляти» себе. Аналізуйте проблеми і помилки неупереджено. Не помиляється тільки той, хто діє, так що ваші промахи цілком природні. Намагайтеся розглядати свої труднощі відсторонено, як робочу задачу, а не як кару або покарання. Іншими словами, ставте собі запитання «Чого вони можуть навчити мене?», А не «За що мені це?»
Корисна порада
Дейл Карнегі рекомендує справлятися з панічним станом перед обличчям проблеми наступним способом. Уявіть найстрашніше наслідок сформованої ситуації (наприклад, втрата роботи або розлучення) і ... Примиріться з ним. Коли ви будете готові до гіршого, приступайте з холодною головою до вирішення завдання.