Як виростити фісташки. фісташки домашніх умовах.

Фісташки - повільно зростаючі, посухостійкі дерева, які прекрасно ростуть в кліматичних умовах, які не підходять для більшості інших культурних рослин. Кістянки фісташки, як свіжі, так і смажені, і солоні - популярна закуска по всьому світу, тому варто спробувати виростити їх у себе в саду.
Вам знадобиться
  • - 2 саджанця фісташкові дерев;
  • - лопата;
  • - секатор;
  • - лійка.
Інструкція
1
Переконайтеся, чи є кліматичні умови вашого регіону підходящими для розвитку фісташкові дерев. Для гарного росту рослині необхідно спекотне і досить посушливе літо і короткий зимовий період без сильних морозів.
2
Грунт рослині потрібно піщана, крім того фісташкові дерева не переносять підвищену вологість. Фісташки в даний час успішно вирощують в посушливих районах Середньої Азії, Близького Сходу та Середземномор'я.
3
Проведіть тест грунту. Фісташкові дерева процвітають на кам'янистих, сухих, злегка солоних і лужних грунтах з рН від 7,0 до 7,9.
4
Придбайте саджанці. Вам знадобиться як мінімум дві рослини: чоловіче і жіноче. Взагалі досить одного чоловічого дерева на вісім жіночих, але в приватному саду цілком вистачить і двох.
5
Фісташкове дерево можна виростити і з насіння. Якщо вам вдасться дістати сирої горіх (кістянку), то можна замочити його в препараті, стимулюючому зростання, наприклад, «Корневин», висадити в піщаний субстрат, полити і накрити лутрасилом. Подібним способом виростити рослину досить важко, так як сіянці дуже ніжні й тендітні, але якщо докласти багато праці і терпіння, то можна отримати багато посадкового матеріалу.
6
Підготуйте посадкову яму для ваших дерев. Викопайте яму приблизно метр на метр. Дерева виростають більшими - до 10 м у висоту, тому відстань між посадочними ямами повинно бути не менше трьох метрів.
7
Обережно вийміть саджанець з контейнера і огляньте коріння. Ображати пошкоджені місця, зрізи посипте деревною золою.
8
Помістіть саджанець фісташки в яму і засипте грунтом, періодично її втрамбовуйте. Полийте рослини.
9
Протягом першого року фісташки не потрібно удобрювати і підгодовувати. Їм буде достатньо поливу один раз на два тижні навесні і влітку, а у вересні полив слід припинити зовсім, щоб допомогти деревам підготуватися до зими.
10
На другий рік після посадки внесіть універсальні калійні, фосфорні і азотні добрива, видаляйте бур'яни і періодично поливайте. Через 4-6 років ваші дерева принесуть перші плоди.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=z6A2Hgtk83c
Корисна порада
Коли фісташки дозрівають, їх зовнішня оболонка міняє колір від зеленого до світло-желого або рожевого, залежно від сорту. Для прибирання горіхів під гілками покладіть клейонку і кілька разів сильно струсіть дерево. Стиглі горіхи впадуть на землю. Для зберігання фісташок видаліть зовнішню оболонку, промийте горіхи і дайте їм висохнути на повітрі протягом двох діб. Покладіть фісташки в герметичний контейнер і помістіть в прохолодне, темне місце. Таким чином їх можна зберігати протягом шести місяців.