Як декорувати плаття. декорування майки нашиваємо смужки тканини.

Навіть найпростіше, а то і набридле плаття завжди можна перетворити на щось нове і незвичайне. Причому зробити це можна мінімальними засобами і досить швидко. Стрічки, мережива, стрази, друк на тканині - ось далеко не повний арсенал справжньою цінительки унікальних речей, здатної створити свій власний стиль, взявши за основу кілька простих ідей.
Вам знадобиться
  • - однотонне плаття простого крою;
  • - тканина для декорування;
  • - тасьма, вузьке мереживо;
  • - мереживне полотно з великим малюнком;
  • - швейні приналежності, швейна машина.
Інструкція
1
Прикрасьте плаття цікавим візерунком зі стрічок. Наріжте або нарвіть стрічки на довгі смужки (вузькі або широкі). Розкладіть плаття на столі, а краще - натягніть його на прасувальну дошку, щоб на поверхні був тільки один шар тканини. Приколіть смужки з тканини на нього у вигляді певного візерунка.
2
Орнамент може бути правильним, геометричним, або фантазійним - у вигляді спіралей, хвилеподібний, як вам заманеться. Стрічки трохи прісбарівайте при викладенні візерунків на тканині. До речі, замість стрічок з тканини ви можете використовувати готову тасьму або вузьке мереживо.
3
Коли візерунок буде повністю викладений, приметайте стрічки до сукні. Потім пристрочите їх, стежачи за тим, щоб строчка не стягувати і не морщила поверхню сукні. Трохи пріутюжьте готовий декор з виворітного боку, підклавши під нього м'який рушник.
4
Якщо ви не боїтеся сміливих експериментів, прикрасьте плаття незвичайним принтом. З картоплі виріжте штампики у вигляді зірок, кіл, півмісяців або інших нескладних фігур. В одному малюнку ви можете використовувати відбитки різних розмірів або квітів.
5
Візьміть фарбу для тканини і занурюйте в неї імпровізовані штампики, а потім друкуйте ними малюнок на плаття . Розташовуйте відбитки в певному порядку або хаотично. Просушіть малюнок на плаття протягом 24 годин. Колір фарби виберіть такий, щоб принт був добре помітний на тканини сукні.
6
Зробіть на якій-небудь ділянці сукні (горловина, поличка, плечі, поділ, асиметрична смуга) оригінальну фактуру з нашитих шматочків тканини - основний, з якої зшито плаття , або інший, добре поєднується з нею. Виріжте безліч кружечків або квадратиків, складіть їх вчетверо і пришити за куточок до обраної ділянки сукні більш-менш щільно один до одного.
7
Така фактура буде особливо вишукано виглядати, якщо для декору ви візьмете тканину в тон основи сукні, але більш тонку і прозору (шифон, органза, вуаль, легка марлевка і т.п.). Фактуру також можна зробити й іншими способами: наприклад, викладаючи і пришиваючи напівкруглі шматочки тканини на ділянку сукні за принципом риб'ячої луски.
8
Більш складний спосіб: надайте тканини фактуру шляхом драпірування невеликих її ділянок: скрутіть їх навколо певних точок по спіралі або стисніть невелику ділянку тканини долонею і плоско розподіліть отриману опуклість, виклавши складками, наприклад, квітку.
9
Зробіть подібні драпірування в декількох місцях на плаття і надійно закріпіть задрапіровані ділянки непомітними стібками або машинною строчкою. Використовувати цей метод найкраще ще до розкрою тканини або в тому випадку, якщо ваше плаття має достатньо вільний крій і драпірування не спотворити загальний силует моделі.
10
Просте плаття -футляр легко можна перетворити на справжню річ «від кутюр», якщо декорувати його ажурним орнаментом, вирізаним з мереживного полотна. Природно, мереживо повинно бути несинтетичних, дорогим, з великим малюнком. Мереживні елементи можна розташувати по подолу або горловині, а також асиметрично, по всій поличці.