Як обшити дерев'яний будинок сайдингом. інструкція по обшивці будинку металевим сайдингом.

Володарі будинків, обшитих дерев'яною вагонкою, добре знають, скільки праці та грошей коштує підтримання в хорошому стані зовнішнього вигляду їхнього будинку. Щоб дерев'яне облицювання зберігала пристойний вигляд і не гнила, її доводиться фарбувати кожні 2-3 роки. Вініловий сайдинг є тим матеріалом, який здатний назавжди позбавити власників будинків від зовнішнього косметичного ремонту їхніх помешкань.
Вам знадобиться
  • - сайдинг з набором стандартних профілів;
  • - теслярський інструмент;
  • - кріплення (цвяхи, шурупи);
  • - дерев'яна рейка 40х60 мм;
  • - рулетка;
  • - електродриль;
  • - рівень;
  • - схил.
Інструкція
1
Підготуйте стіни будинку до обшивки сайдингом. Видаліть з них старе облицювання, наличники, віконниці - все зайве, що знаходиться на стінах. При наявності між колодами або брусами щілин, проконопатьте їх клоччям, джутовим шнуром або льноватином. Загерметизуйте монтажною піною всі інші отвори: на входах і виходах трубопроводів і кабелів і т.д.
2
Прибейте на стіни обрешет з дерев'яних рейок 40-60 мм, розташувавши їх вертикально з кроком 30-40 см. Прибийте додаткові рейки на внутрішніх і зовнішніх кутах, навколо віконних і дверних прорізів. Зовнішня поверхня рейок обрешета повинна знаходитися в одній вертикальній площині. Перевіряйте це за допомогою схилу. При необхідності підтесував колоди або вставляйте під рейки підкладки з обрізків дощок.
3
Промерьте поверхню будинку і підрахуйте необхідну кількість сайдинга. Одержаний обсяг помножте на коефіцієнт 1,1, що враховує втрати на підгонку і обрізання. Складіть номенклатуру стандартних профілів, установлюваних біля вікон і дверей, на внутрішніх і зовнішніх кутах, в місцях торцевого з'єднання планок, внизу і вгорі стін.
4
Закріпіть в необхідних місцях на обрешета стандартні профілі: Околооконний, околодверного, з'єднувальні, профілі для оформлення зовнішніх і внутрішніх кутів і т.д. У самому низу стін по їх периметру закріпіть водовідливні і початкові профілі. Перед закріпленням перевірте за допомогою схилу і рівня вертикальність і горизонтальність поверхонь стандартних профілів.
5
Кріплення сайдинга здійснюйте крепежом з антикорозійним покриттям (оцинковані цвяхи або шурупи, алюмінієві цвяхи). Діаметр капелюшків кріплення повинен бути не менше 10 мм. Відстань між місцями кріплення не повинно бути більше 40 см. Різання сайдинга здійснюйте пилянням по металу, будівельним ножем, ножицями по металу або болгаркою.
6
Приступите до облицювання будинку сайдингом, починаючи від початкової планки. Зачепите нижньої кромкою панелі за виступ початкової планки (надалі - за виступ нижележащей планки) і потягніть її вгору до повного з'єднання з нижньою панеллю, після чого прикріпіть верхню кромку планки до рейок обрешета цвяхами або шурупами. Кріплення розміщуйте по центру кріпильного паза. Між капелюшком кріпильного вироби і планкою залишайте невеликий (0,5-1 мм) зазор.
7
Забезпечте також торцевої зазор (влітку - 5-6 мм, взимку - 8-10 мм) між панелями і стандартними профілями, які були закріплені раніше - сполучними, кутовими, Околооконний, околодвернимі і т.д. Таке вільне кріплення панелей дасть їм деяку ступінь свободи, необхідну для компенсації температурних розширень. Дотримання зазорів є дуже важливою вимогою, його ігнорування може привести до спучування і розриву облицювання.
Корисна порада
В тому випадку, якщо одночасно з облицюванням сайдингом здійснюється і утеплення будинку, технологія обшивки залишається практично незмінною. Плити утеплювача розміщуються між рейками обрешета, поверх них укладається дифузійна плівка (паропроницаемий матеріал, що захищає від зовнішньої вологи) і виробляється обшивка сайдингом по викладеної вище технології.