Як виростити багато картоплі.

Картопля, багаторічник з сімейства пасльонових, що походить з Південної Америки, є однією з найбільш поширених овочевих культур. Основними умовами отримання хорошого врожаю цього овоча можна назвати вибір сорту, найкращим чином пристосованого до місцевих кліматичних умов, і дотримання агротехніки.
Вам знадобиться
  • - бульби сортової картоплі;
  • - перегній;
  • - деревна зола;
  • - пісок;
  • - борна кислота;
  • - «Епін-екстра»;
  • - азотні добрива;
  • - калійні добрива.
Інструкція
1
Грунт для посадки картоплі починають готувати восени. Для отримання великого врожаю бульб потрібно добре освітлену ділянку пухкої грунту, на якому протягом останніх трьох років не росли пасльонові.
2
Кислий грунт слід вапнувати. Глибоко перекопайте обрану ділянку і внесіть в землю перепрілий перегній з розрахунку три кілограми на квадратний метр. Хороший результат дає внесення в ґрунт деревної золи, якій потрібно двісті грам на квадратний метр. У важку грунт потрібно додати крупний пісок.
3
Для висадки в грунт відбирають бульби, отримані від самого врожайного куща картоплі . Якщо посадковий матеріал взятий не від рослин, вирощених на власній ділянці, рекомендується обробити бульби в однопроцентному розчині борної кислоти протягом двадцяти хвилин. Перед посадкою картопля витримують в освітленому місці при температурі близько п'ятнадцяти градусів протягом місяця.
4
Пророщені бульби можна садити в землю. Якщо якісного посадкового матеріалу мало, для висадки в грунт можна виростити картопляну розсаду. Для цього посадіть витримані на світлі бульби в ящик з городньої землею так, щоб між бульбою і дном ящика залишився проміжок в десять сантиметрів. Помістіть ящик з картоплею в тепле приміщення.
5
Після того як над поверхнею землі з'являться листя пророслого картоплі , вийміть бульба із землі і відокремте паросток разом з корінням. Бульба можна посадити в ящик для отримання нової розсади, а відокремлені від нього паростки висадити на грядку.
6
Садять картоплю навесні, після того як земля розмерзнеться і просохне. Зазвичай це відбувається в останніх числах квітня. Бульби укладають у землю рядами на відстані близько тридцяти сантиметрів один від іншого. Залиште між рядами проміжок не менш шістдесяти сантиметрів. Картоплини засипають трисантиметровим шаром землі.
7
Непоганий результат приносить передпосадкове обприскування бульб розчином «Епін-екстра». На двісті п'ятдесят мілілітрів води потрібно одна ампула препарату.
8
Догляд за картоплею зводиться до удобрення, поливу в посушливу погоду і підгортанню посадок. Перший раз картопля підгодовують тридцятьма грамами азотних добрив, розчинених в десяти літрах води. Робити це слід після того, як паростки досягнуть висоти десяти сантиметрів. Намагайтеся поливати рослини так, щоб рідина не потрапила на листя.
9
Перше підгортання рекомендують проводити, коли картоплиння досягне висоти двадцять сантиметрів. Якщо до цього моменту виникне загроза заморозків, варто підгорнути посадки, повністю засипавши землею паростки картоплі . При нормальному окучивании бадилля засипають ґрунтом до рівня самих нижніх листків. Підгодуйте рослини тридцятьма грамами калійних добрив, розчинених в десяти літрах води після першого підгортання.
10
Збільшити урожай допоможе обривання квіток картоплі . Найкраще робити це, поки квітки знаходяться в стадії бутона.
11
На початку серпня можна приступати до збирання ранніх сортів картоплі . До цього часу зелена частина куща починає жовтіти і підсихати. Деякі овочівники рекомендують скошувати бадилля за тиждень до викопування бульб. В умовах дачної ділянки найкраще викопувати картоплю за допомогою вил. Це зменшить небезпеку розрізання бульб в процесі збирання врожаю.