Як пов'язати колготки спицями.

Колготки, які продаються в магазині, зазвичай виготовляють з синтетики. Крім того, вони не міцні і досить швидко зношуються. Теплі та м'які вовняні колготки можна пов'язати своїми руками. Для цього достатньо володіти основними навичками в'язання (вміти в'язати лицьові і виворітні петлі, робити убавкі і в'язати на панчішних спицях).
Вам знадобиться
  • - 300 г пряжі;
  • - прямі спиці № 2;
  • - комплект панчішних спиць № 2.
Інструкція
1
Для в'язання колготок підійде будь-яка вовняна пряжа, єдина умова - вона повинна бути тонкою, приблизно 1600 м в ста грамах.
2
Попередньо зв'яжіть зразок, оптимальна щільність якого 26 петель на 42 ряду в зразку 10х10 см. Якщо кількість петель в вашому зразку відрізняється, то візьміть спиці більшого чи меншого діаметра або зробіть розрахунок за вашими мірками.
3
Для в'язання дитячих колготок на вік 4-5 років наберіть 75 петель. Пров'яжіть 5 см звичайної гумкою 1х1 або 2х2.
4
Далі в'яжіть основним узором недов'язаний рядами. Для цього пров'яжіть 50 петель (решта петлі не пров'язуйте), розгорніть в'язання і в'яжіть по малюнку виворітний ряд. Потім в'яжіть по малюнку 5 см.
5
Пров'яжіть 55 петель, поверніть в'язання і в'яжіть по малюнку виворітний ряд. Далі знову в'яжіть 5 см прямо. У наступному ряду пров'яжіть 60 петель, що не довязивая 15, і поверніть в'язання. 3 см в'яжіть прямо і починайте робити убавкі між ногами такий спосіб.
6
Зменшіть 2 петлі на початку і кінці 1-ого, 3-его, 5-ого та 7-го рядів, а потім в'яжіть 5 см прямо. Далі зменшіть 6 петель рівномірно по всьому полотну, пров'яжіть ще 5 см і в наступному ряду збавте ще 6 петель. Тепер в'яжіть прямо до необхідної довжини колготок до щиколотки.
7
Тепер переходите на в'язання панчішними спицями. Замкніть петлі в коло і в'яжіть, як звичайний носок.
8
Спочатку на двох спицях вивяжіте п'яту. Приблизно 10 рядів пров'яжіть лицьовій гладдю, потім розділіть все кількість петель на 2 спицях на 3 частини і в'яжіть, пров'язуючи останню петлю середній частині і першу - третьої частини разом. Робіть подібним чином, поки на спиці не залишаться петлі тільки середній частині.
9
Далі наберіть по краях п'яти петлі і в'яжіть лицьовій гладдю по колу до мізинця. Можна верхню частину в'язати по малюнку, а нижню лицьовій гладдю.
10
Зменшіть петлі, щоб сформувати мисок. Розділіть їх на дві частини (верх і низ). Пров'яжіть одну петлю лицьовій, одну петлю зніміть, пров'яжіть наступну лицьовій і протягніть через неї зняту. В кінці ряду пров'яжіть 2 разом і одну лицьовій. Аналогічно пров'яжіть другу частину. В'яжіть подібним чином, поки на спицях не залишаться 4-6 петель. Ці петлі стягніть, нитку обірвіть і сховайте всередину носка за допомогою гачка.
11
Зв'яжіть другу симетричну деталь. Щоб колготки були більш міцними і зручними в шкарпетці зв'яжіть ластку - невеликий квадрат 5х5 см. Штанини зшийте, ушийте ластку. В порожнисту гумку вставте еластичну тасьму. Колготки готові.
Ажурні в'язані колготки - це не тільки красиво, але і тепло. Такі колготки , пов'язані вручну, будуть зігрівати вас холодною зимою, і дозволять навіть в холоди зберегти стиль і красу вашого зовнішнього вигляду. Для в'язання ажурних колготок візьміть тонку пряжу для машинної в'язки - так вони вийдуть досить тонкими і легкими. Також підготуйте набір панчішних спиць і окремо спиці №2.
Інструкція
1
Зніміть мірки - виміряйте півколо стегон, окружність гомілки на щиколотці, довжину по бічній лінії від талії до щиколотки і довжину від талії до попереку через лінію паху. Розрахуйте щільність в'язання.
2
Наберіть на спиці 130 петель у розрахунку на 46 розмір колготок. Пров'яжіть 4-6 рядів простий панчішної в'язкою і зріжте нитку. Приєднаєте основну нитку пряжі і пров'яжіть ще 16 рядів панчішної в'язкою. Потім пров'яжіть «куточок», застосовуючи прийом часткового в'язання.
3
В особовому ряду пров'яжіть 65 петель, після чого переверніть роботу навиворіт і довяжіте до кінця ряд. Почніть наступний лицьовій ряд і, не довязивая 16 петель до середини, переверніть роботу знову на виворітну сторону і довяжіте ряд. Пров'язуйте куточок до кінця так, щоб в ньому виявилося приблизно 130 петель.
4
Розрахуйте довжину полотна до ластовіци - півколо стегон розділіть на два, а до отриманого числа додайте 3-4 см на підгин гумки. Враховуйте в в'язанні припуск на задній половині деталі, який пров'язується на 3-4 см частковим в'язанням.
5
В особовому ряду пров'яжіть 65 петель і переверніть роботу навиворіт. Довяжіте ряд, після чого зв'яжіть 12 рядів і знову переверніть роботу навиворіт, довязивая ряд. Пров'яжіть 110 рядів і відзначте петлі останнього ряду кольоровою ниткою, щоб вшити ластку.
6
Починайте в'язати ажурне полотно, збавляючи петлі. Якщо в панчішної в'язці ви в'язали 130 петель, то в ажурною в'яжіть 120. У виворітного ряду пров'язуйте разом кожну 12 і 13 петлю, а потім пров'яжіть 66 см ажурним візерунком.
7
Зменшуйте по одній петлі на початку і кінці кожного лицьового ряду. Останні вісім рядів пров'яжіть рівно, як звичайно, і зробіть останній ряд лицьовим. Ажурна частина повинна мати ширину у верхній частині 120 петель, а в нижній 56 петель.
8
Завершіть в'язання колготок пров'язуванням носка, в ширину рівного 60 петлям. В в'язанні носка використовуйте 4 панчішні спиці і додайте другу нитку в в'язання, щоб зробити носок міцніше. Повністю зв'язавши праву частину колготок, починайте в'язати ліву в дзеркальному відображенні.
9
Після того, як обидві половини колготок і листівці будуть пов'язані, змочіть колготки в теплій воді і просушіть. Зшийте деталі трикотажним швом і ушийте ластку.