Як пересадити ірис. Як пересаджувати іриси навесні.

Ірис - рід багаторічних рослин сімейства ірисових. Завдяки незвичайній формі і яскравому забарвленню квітів ці рослини використовуються для висадки на клумби, а вологолюбні види незамінні при прикрасі водойм. Кореневище ірису досить швидко розростається, але при цьому стара його частина відмирає. Для збереження декоративного виду посадок ці рослини пересаджують один раз в три-чотири роки.
Вам знадобиться
  • - марганцівка;
  • - деревне вугілля.
Інструкція
1
Якщо ви збираєтеся поєднати пересадку рослини і його розмноження, почніть роботи через півмісяця після закінчення цвітіння. Пересаджувати іриси з неушкодженим кореневищем і грудкою землі можна в будь-який час, деякі садівники проробляють це навіть з квітучими рослинами.
2
Викопайте кущ разом з корінням і розріжте кореневище на шматки завдовжки десять сантиметрів. У кожного з відрізків повинен залишитися сформувався віяло листя і пучок коренів, які слід підрізати до семи сантиметрів довжини. Звичайно, ірис відростить нові корені, але відразу після пересадки частина старої кореневої системи допоможе підтримувати рослина у вертикальному положенні.
3
Ретельно огляньте кореневище в процесі ділення. Якщо виявляться підгнилі частини, видаліть їх до здорової тканини, а кореневище замочіть на півтори години в розчині марганцівки.
4
Для зменшення випаровування ображати листя ірису, залишивши довжину близько десяти-п'ятнадцяти сантиметрів. Припудрите зрізи на кореневищах порошком деревного вугілля і підсушіть отримані деленки на сонці протягом трьох годин.
5
Підберіть місце для висадки деленок. Вам буде потрібно знайти ділянку з пухкої слабокислою грунтом і хорошим освітленням. В тіні іриси швидко відрощують потужну листя, але слабо цвітуть. Необхідний рівень вологості ґрунту залежить від виду рослин, які ви збираєтеся садити. Бородаті іриси погано ростуть на перезволоженому грунті, а ірис болотний та ірис гладкий можна висаджувати на дно штучного водоймища.
6
Посадіть деленки ірису в грунт, не заглиблюючи кореневище більше, ніж на три сантиметри. Залиште між деленку проміжок розміром в тридцять-сорок сантиметрів. Подразнень коріння направте вертикально вниз, присипте землею і ущільніть грунт. Після посадки рослина повинна стійко зберігати вертикальне положення.
7
Полийте іриси відразу після посадки. У спекотну погоду злегка притените деленки, а чотири дні потому полийте рослини ще раз. При поливі намагайтеся не лити воду на кореневище.