Як розрахувати кількість будматеріалів. Як розрахувати кількість будівельних матеріалів.

Будь-яке будівництво - це великі витрати, і чим дорожче і якісніше матеріал, тим важливіше правильно розрахувати всі витрати заздалегідь. Закупівля занадто великої кількості призведе до відходів і зайвою запасам, а, якщо в результаті чого-небудь не вистачить, доведеться знову їхати в магазин, витрачати гроші на дорогу і свій дорогоцінний час. Щоб цього не сталося, потрібно точно розрахувати кількість будматеріалів.
Вам знадобиться
  • - рулетка;
  • - олівець;
  • - рівень або схил;
  • - калькулятор і аркуш паперу.
Інструкція
1
Якщо вам потрібно розрахувати кількість цементу і піску для штукатурення стіни, візьміть маяки і виставте їх на стіні по вертикальному рівню, стежачи за тим, щоб товщина майбутньої штукатурки не була менше 1,5 см .
2
Візьміть рулетку і виміряйте висоту стіни і її ширину, перемножте ці значення між собою - ви отримали площа оштукатуриваемой поверхні. Якщо стіна не рівна і товщина штукатурки не однакова, то зробіть виміри цієї товщини в різних місцях, а після цього складіть між собою отримані дані і розділіть їх на кількість замірів. Отримані число є середньою товщиною штукатурки. Помножте площу стіни на середню товщину оштукатуривать шару. Ви отримали обсяг цементно-піщаної суміші.
3
У розчин входить пісок і цемент в певних пропорціях, дуже помилково змішувати їх без перевірки. Обчисліть цементну поглощаемость піску. Для цього візьміть одне відро піску і додайте в нього 1/4 частина цементу. Пе6ремешайте розчин і складіть назад у відро. Якщо у вас вийшло ціле відро без залишку, значить, цемент повністю розчинився і заповнив усі проміжки між кристалами піску. В іншому випадку з цементом ви переборщили.
4
Обчисліть точну консистенцію розчину. Зазвичай виходить 1: 4. Розділіть об'єм, отриманий з попередніх розрахунків на 4 плюс 1. Ви отримали число, яке відповідає кількості цементу, все інше пісок.
5
Щоб розрахувати кількість шпаклівки по рівній стіні, дійте так: площа стіни множте на 2 мм, де 2 мм - це стандартна товщина шару шпаклівки, який ви наносите на стіну. Ви отримали обсяг необхідної шпаклівки. Щоб дізнатися кількість мішків на виконання робіт, розділіть цей обсяг на 25, врахуйте коефіцієнт щільності, який вказаний на мішках, зазвичай він дорівнює 0,1.
6
При розрахунку листових і плиткових матеріалів беріть до уваги той факт, що вам доведеться використовувати цілісні листи, а обрізки викидати. Тому спочатку розраховуйте кількість цільних плит, а потім продумайте, чи можна, розділивши плити на частини, використовувати обидві половини (це значно зменшить кількість відходів).
Важко уявити собі електричний пристрій, у схемі якого відсутня конденсатор, основною характеристикою якого є ємність. При позначенні конденсатора вказується його номінальна ємність, в той час як реальна ємність може значно змінюватися.
Інструкція
1
Ємність характеризує здатність провідника або системи провідників накопичувати електричний заряд. Ця здатність провідника на практиці застосовується в конденсаторах. Конденсатором називають два провідника, між якими є електричне поле, всі силові лінії якого починаються на одному провіднику і закінчуються на іншому. У простому конденсаторі величини зарядів на обк4ладках рівні за величиною, але протилежні за знаком. Електроємність конденсатора в загальному вигляді дорівнює відношенню величини заряду на одній з обкладок до різниці потенціалів між ними: C = q/UЗа одиницю ємності прийнята 1 Фарада, тобто ємність такого конденсатора, у якого при наявності заряду в 1 кулон різниця потенціалів між обкладинками дорівнює 1 вольт. За формою провідних поверхонь розрізняють плоскі, циліндричні та сферичні конденсатори.
2
Ємність плоского конденсатора розраховується за формулою: C =? S/d, де? - Абсолютна діелектрична проникність, S - площа пластини провідника, d - відстань між пластинами.
3
Ємність циліндричного конденсатора розраховується за формулою: C = 2 l/ln (b/a), де l - довжина конденсатора, b - радіус зовнішнього циліндра, a - радіус внутрішнього циліндра.
4
Ємність сферичного конденсатора розраховується за формулою: C = 4 /(1/a - 1/b), де a - радіус внутрішньої сфери, b - радіус зовнішньої сфери.
5
Ємність двухпроводной лінії розраховується за формулою: С = l/ln (d/a), де l - довжина проводів, d - відстань між осями проводів, a - їх радіус
6
Для збільшення ємності конденсатори з'єднуються в батареї. У батареях обкладки конденсаторів з'єднуються паралельно, тобто позитивно заряджені обкладкісоедіняются в одну групу, негативні в іншу. Електроємність батареї з'єднаних паралельно конденсаторів дорівнює сумі ємностей всіх конденсаторов.C = C1 + C2 + C3 + ... + CnПрі послідовному з'єднанні конденсаторів з'єднуються разноименно заряджені обкладки. Електроємність з'єднаних послідовно конденсаторів дорівнює зворотної сумі їх зворотних емкостей.C = 1/(1/C1 + 1/C2 + 1/C3 + ... + 1/Cn)