Як закрити дверні укоси.

Після установки вхідних дверей, в окремих випадках і межкомнатной, виникає необхідність закласти дверні укоси. Крім обробки укосів панелями МДФ і ПВХ, існує спосіб зробити відкоси, які будуть оформлені в єдиному стилі із стінами приміщення. Йдеться про гіпсокартон.
Інструкція
1
Починайте закладати дверні відкоси тільки після того, як двері встановлена і закріплена в отворі. Зріжте надлишки монтажної піни ножем. Після цього невеликою дерев'яним бруском примніть піну по всьому периметру коробки, щоб не залишилося ніяких прилиплих шматків. Цими діями ви розчищаєте і підготовляєте простір для установки укосів.
2
Виріжте з гіпсокартону дві бічні деталі. Їх довжина - це висота дверного отвору, а ширина повинна бути на 5 см більше його глибини. Простежте за тим, щоб сторони заготовок, якими вони будуть вставлятися в коробку, були рівними.
3
Візьміть готовий фрагмент і вставте його рівною стороною в коробку. Вирівняйте його так, щоб між ним і дверною коробкою вийшов кут строго в 90 °. Прокреслите на підлозі пряму лінію, що відзначає дане положення деталі. Зробіть те ж саме з іншого боку.
4
Нанесіть розведений заздалегідь клей на бічні частини дверного отвору. Клей наноситься невеликими гірками, на деякій відстані від коробки і зовнішньої сторони стіни.
5
Вставте деталь в дверну коробку, як ви робили це раніше. Постукуючи, притискайте її, вирівнюючи по лінії на підлозі. Повторивши цю процедуру з другої заготівлею, покладіть на підлогу розпірку з бруса/профілю підходящої довжини.
6
На бічних укосах накресліть лінії, відповідні верхньому краю коробки. Користуйтеся рівнем. З гіпсокартону виріжте третю деталь. Її довжина повинна відповідати відстані між бічними частинами, а ширина повинна бути такою ж, як у двох інших заготовок.
7
Нанесіть склеювальний розчин на верхню частину дверного отвору. Вставте заготовку і притисніть так, щоб її нижній край точно збігся з накреслені лініями. Щоб гіпсокартон не відвалилося, поки схоплюється клей, встановіть одну або дві підпірки з профілю/бруса.
8
Приберіть все підпірки після того, як клей повністю висохне. Ображати випирає гіпсокартон. Для цього прокреслите на звороті укосів лінію, яка відповідає площині стіни.
9
Розведіть клей і замажте порожнечі між гіпсокартоном і стіною. Шпаклювати відкоси можна буде після повного висихання клею.
Після того як вам встановили вікно, ваша задача - визначитися, які відкоси ви віддаєте перевагу. Оштукатурені відкоси - по часу більш тривалий процес обробки. Але, кінцевий результат вас радуватиме своєю грунтовністю і міцністю.
Вам знадобиться
  • - штукатурна суміш
  • - шпаклівка
  • - шкурка
  • - грунт
  • - фарба
  • - валик
  • - кисть
Інструкція
1
Якщо ви вирішили закласти відкоси штукатуркою, то вам слід придбати маячки і перфоровані куточки. З їх допомогою ви зробите відкоси рівними. І те й інше ви можете купити в будівельних магазинах або на ринках.
2
Для того щоб встановити маячки і куточки на відкоси , заміряйте їх висоту і відріжте потрібну довжину ножицями по металу. Приготуйте розчин так, щоб він був досить густий і тримався на поверхні. Змочіть водою відкоси і шпателем накладайте горбики розчину на відстані 10 см один від одного. Візьміть маячок і утопите його в розчин так, щоб він знаходився паралельно віконній рамі. Потім покладіть розчин на край укосу, візьміть перфорований куточок, призначте його до укосу і злегка утопите в розчині. Візьміть рівень, призначте його до куточка і сміливо виставляйте по нівеліру. Як тільки ви виставите маячки і куточки на укосах, дайте вашої конструкції висохнути.
3
Після того як розчин застигне, приступайте до штукатурки укосів. Приготуйте розчин, як написано на мішку, змочіть водою стіну і шпателем рівномірно намащуйте штукатурну суміш на поверхню укосів. Намагайтеся нанести розчину стільки, щоб не було порожніх місць. Якщо відкоси дуже глибокі, то накрийте їх штукатурної сумішшю за 2 рази.
4
Надлишки розчину зніміть алюмінієвим правилом розміром 100 см. Зробіть це так: призначте правило до підвіконня і хвилеподібними рухами проведіть їм вгору по укосу, спираючись на маячок і перфорований куточок. Зайву суміш зніміть з правила шпателем, а якщо розчину не вистачає, то додайте і знову розрівняйте поверхню правилом. Таким чином, ви доведете відкоси до рівного стану
5
Після повного висихання штукатурного розчину приступайте до шпаклювання укосів базової шпаклівкою. Загрунтуйте поверхню укосів грунтом і дайте просохнути. Розведіть базову шпаклівку, як написано на пакеті, і нанесіть її шпателем на поверхню. Після того як вона просохне, зашкурьте відкоси і знову заґрунтуйте грунтом.
6
Для того щоб не було видно тріщин на штукатурці, приклейте на відкоси скло полотно. Промажьте поверхню клеєм для вінілових шпалер, призначте полотно і шпалерним шпателем розрівняйте полотно, виганяючи повітря з-під полотна. Надлишки полотна відріжте малярським ножем. Після того як полотно просохне, зашпаклюйте його фінішної шпаклівкою за 2 рази - одного буде не достатньо. Просушіть шпаклівку, зашкурьте і заґрунтуйте грунтом, щоб приступити до фарбування укосів.
7
Фарбу наносите за 2 рази. Розмішайте фарбу в банку і перелийте в кюветку, вам буде зручніше працювати валиком. Перед тим як фарбувати валиком, відведіть периметр укосів пензликом і тільки після цього приступайте фарбувати валиком.