Як лікувати дистрофію сітківки.

Дистрофія сітківки ока - це дуже серйозне захворювання, в результаті якого зір людини може різко погіршитися, аж до повної сліпоти. Його особливе підступність в тому, що воно може розвиватися, не викликаючи жодних неприємних відчуттів, внаслідок чого хворий про це навіть не підозрює. Як можна лікувати цю хворобу?
Інструкція
1
Зверніться до лікаря для виявлення причини розвитку захворювання. Виходячи з причини, фахівець призначить вам найбільш підходящу методику лікування. І, зрозуміло, з урахуванням загального стану організму і ступеня розвитку дистрофії сітківки .
2
Вам може бути призначений широко поширений метод лікування дистрофії сітківки - операція за допомогою лазера. Полягає вона в тому, що пошкоджені ділянки сітківки як би «приварюють» лазерним променем до тканин ока. Безперечний плюс цього методу - ефективність і вибірковість: можна діяти з високою точністю, не пошкоджуючи здорові ділянки сітківки .
3
Після операції строго виконуйте призначення лікаря. Особливу роль відіграє повноцінний відпочинок, суворо дозоване навантаження (забороняється підняття важких речей, а також види спорту і дозвілля, чреваті сильною втомою, травмами та забоями, особливо голови).
4
Повністю відмовтеся від куріння, зведіть до мінімуму споживання алкоголю. Якщо ви схильні до гіпертонії, стежте за артеріальним тиском, приймайте ліки, що перешкоджають виникненню кризів. У тому випадку, якщо у вас цукровий діабет, суворо контролюйте рівень цукру в крові.
5
У тих випадках, коли дистрофія сітківки ще тільки починає розвиватися, або якщо проведення операції з якихось причин недоцільно, застосовуйте поєднання тренажера для очей (окуляри Панкова) та медикаментозної терапії. Також показано харчування, багате вітамінами і мікроелементами.
6
Пам'ятайте, що з дорогоцінним даром - зором - треба поводитися дуже обережно. Не перевантажуйте очі, регулярно проходите огляди у офтальмолога. Пам'ятайте, що чим раніше вдасться виявити дистрофію сітківки , тим легше і швидше можна зупинити її розвиток.
Корисна порада
З якої причини може розвинутися дистрофія сітківки? Їх дуже багато. Тут і наслідки захворювань цілого ряду органів (наприклад, печінки, нирок, залоз внутрішньої секреції), і ускладнення після низки гострих респіраторних захворювань, і травми очних яблук, і удари голови. Навіть генетична схильність може вплинути на розвиток дистрофії сітківки.