Як віддерти шпалери з стін. Як прибрати швидше шпалери.

Роблячи ремонт, господарі квартири незмінно стикаються з проблемою очищення стін від старого покриття. Найчастіше прибирати доводиться шпалери, які аж ніяк не завжди знімаються легко і швидко.
Інструкція
1
Найменше проблем доставляють двошарові бамбукові шпалери - просто видаліть їх верхню частину, і залишиться тільки тонка паперова основа. Зняти її неважко, але можна і залишити на стін е, наклеївши зверху інші шпалери.
2
Куди більше праці доводиться вкладати при видаленні паперових. Досвідчені ремонтники радять спочатку гарненько намочити їх теплою водою за допомогою ганчірки, губки або розпилювача (не забудьте при цьому відключити розетки і вимикачі) і залишити в спокої хвилин на 15-20, а потім знімати. За цей час папір набрякне, клей розчиниться, і шпалери почнуть самі відшаровуватися від стін .
3
Щоб полегшити доступ вологи, поверхня шпалер можна надрізати або подряпати ножем, шпателем, а також використовувати для цього валик з цвяхами або шпалерний тигр. І тільки потім їх змочувати. До речі, найбільш ефективний у даному випадку шпалерний тигр, за допомогою якого можна без великої праці процарапать будь-яку площу і не залишити при цьому на стін е ушкоджень. Ще один спосіб збільшення «доступності» старих шпалер - пропарити їх праскою через мокру ганчірку.
4
А ось для зняття занадто «закріпилися» на стін ке шпалер (як правило, їх намазували клеєм ПВА або столярним клеєм) вам доведеться докласти максимум зусиль. Такі матеріали не взяти ні наждачним папером (забивається практично відразу), ні змочуванням водою, ні пропарюванням (клей стане тільки міцніше). Вибір невеликий: нудно зскрібати і зскрібати, згадуючи недобрим словом авторів минулого ремонту. Можна, звичайно, скористатися дрилем або болгаркою з невеликою насадкою, але тоді доведеться стін у заново грунтувати і шпаклювати. А якщо шпалери закріплені клеєм ПВА та ще на гіпсокартоні, то відривати їх вам доведеться разом з картоном.
5
І на закінчення про факти, на які слід звернути особливу увагу. Знімаючи старі шпалери, що не змочуйте відразу велику площу, адже поки ви дійдете до краю, він вже встигне висохнути. А також не перестарайтеся з кількістю води - зайва волога може завдати шкоди не тільки шпаклівці або штукатурці під шпалерами (і роботи стане набагато більше), а й сусідам знизу.
Якщо ви вирішили зробити в квартирі косметичний ремонт і наклеїти нові шпалери , то перше, з чим вам доведеться зіткнутися - зняти зі стін старі шпалери . І часом це виявляється зовсім не просто.
Інструкція
1
Щоб віддирати шпалери було простіше, треба спочатку зволожити їх - розмокші шпалери відходять від стіни без великої праці. Змочіть губку або поролоновий валик в гарячій воді (температура - 50-60 градусів) і як слід зволожите стіни. Можна також скористатися для цієї мети пульверизатором. Не прагніть зволожити відразу всю стіну - інакше, поки ви будете віддирати шпалери з однієї частини стіни, інша встигне висохнути.
2
Якщо на стіні наклеєні вінілові або миються шпалери або ж шпалери під фарбування - просто «розмочити» їх не вдасться - їх зовнішній шар не пропускає воду. В таких випадках перед розмочуванням треба порушити зовнішній, непромокальний шар. Це можна зробити ножем або шпателем, «процарапивая» шпалери , або ж скористатися спеціальними пристосуваннями - валиком з цвяхами, цикль або так званим «шпалерним тигром».
3
Після змочування стіни почекайте десять-п'ятнадцять хвилин. За цей час шпалери розтопляться і почнуть пузиритися. Тепер їх можна починати знімати. Це можна зробити за допомогою шпателя або навіть просто руками. Якщо шпалери наклеєні на стіні в декілька шарів - можливо, всі вони не відійдуть з першого разу, і стіну доведеться змочувати ще раз.
4
Якщо шпалери сидять на стіні занадто міцно, можна спробувати полегшити роботу за допомогою відпарювання. Професіонали використовують для цього спеціальні відпарювачі для шпалер, але можна скористатися і звичайним праскою, проглажівая змочений ділянку стіни. Це досить трудомісткий процес, тому краще використовувати праску тільки на тих фрагментах стіни, де звичайне розмочування не допомогло.