Як побудувати будинок з дошки.

Дерев'яний будинок володіє такими якостями, як прекрасний повітрообмін, здоровий мікроклімат для організму людини. Зрештою, це дуже красиво. Будинок з дошки можна цілком побудувати своїми руками.
Вам знадобиться
  • - азбоцементні труби;
  • - цементно-щебеневий розчин;
  • - дошки;
  • - шурупи (100-120 мм);
  • - шуруповерт;
  • - електрорубанок;
  • - віконні рами;
  • - монтажна піна;
  • - покрівельний матеріал.
Інструкція
1
Складіть докладний план-схему майбутнього будинок а з дерева, зробіть підрахунки: які матеріали і в якій кількості вам потрібні. Після цього підготуйте ділянку під будівництво, зробивши на ньому відповідну розмітку.
2
Закладіть фундамент. Для цього пробурити потрібну кількість отворів по периметру і частої сіткою по всій площі фундаменту, встановіть в них азбоцементні труби, які після установки заповніть цементно-щебеневим розчином. Встановіть пластини для кріплення лаг в труби, на які вони будуть спиратися.
3
Проведіть нижню обв'язку з дощок, поклавши їх на ребро на стовпової фундамент майбутнього будинок а. Внутрішні дошки в кутах з'єднайте шурупами. До них прикріпіть середні дошки нижньої обв'язки, до яких вже закріпіть зовнішні дошки. Після цього прострогать електрорубанком верхню частину дощок, перевірте кути, рівень і діагональ нижньої обв'язки.
4
Закріпіть до нижньої обв'язки і до стовпів фундаменту лаги підлоги. Зробіть каркас стін з колод або брусів, після чого зробіть верхню обв'язку, з'єднавши горизонтальними перемичками бруси. Встановіть між стійками каркаса укосіни, які додадуть додаткову жорсткість конструкції.
5
Настелите дошки статі. Зведіть стіни, встановлюючи вибрані для конструкції вертикальних площин дошки, скріплюючи їх шурупами з вертикальними стійками.
6
Встановіть віконні рами або склопакет за допомогою монтажної піни. Настелите дошки на стельове перекриття.
7
Встановіть кроквяні ферми на бічні стіни будинок а, поверх яких настелите обрешітку під покрівлю. Укрийте дах шифером або іншим покрівельним матеріалом.
Зверніть увагу
Використовуйте для обшивки стін тільки гладкі, відполіровані дошки, так як шорстка поверхні деревини вбирає воду як губка.
Корисна порада
Якщо підв'язати стельові балки подвійними вертикальними стійками до крокв, посилюється кроквяний блок і запобігається провисання стелі.