Як відкрити exe.

Розширення exe (скорочення від англійського слова executable - «виконуваний») показує, що файл не є документом або картинкою, взагалі яким-небудь файлом даних, а являє собою власне програму, а точніше - її виконуваний модуль. При спробі відкрити exe файл подвійним клацанням в провіднику відбудеться його запуск, а не виклик сторонньої програми для його відкриття, як у випадку клацання по документу, зображенням чи аудіо файлу.

Однак і в виконуваному файлі можуть міститися цікавлять користувача об'єкти: зображення, фрагменти тексту, аудіофрагменти. А значить, є актуальним питання їх вилучення з виконуваного файлу.

  1. Розширення exe можуть мати файли архівів. Це архіви, в які включений модуль розпакування, завдяки чому вони можуть бути розпаковані на комп'ютері, де відсутня програма-архіватор, що досить зручно. Відкрити такий файл можна за допомогою програми-архіватора, повністю аналогічно будь-якому іншому файлу архіву з більш звичними користувачеві розширеннями zip або rar. Втім, просто запустивши такий файл, користувач також отримає розпаковану папку з містяться в ньому файлами.
  2. Якщо цікавить сам виконуваний код програми, то його можна переглянути за допомогою дизассемблера чи інших інструментів, добре відомих програмістам. Зокрема, подібні інструменти включені до складу пакета Visual Studio. Правда, щоб розібратися в отриманому коді, необхідно мати кваліфікацію програміста.
  3. Можливість відкрити exe файл для того, щоб переглянути та відредагувати їх містить ресурси - картинки, шрифти, звукові фрагменти і т. П. - Надають такі програми, як ResHacker, Restorator, ExeScope, PE Explorer.
Ехе - основне розширення програм в операційній системі Windows. Але що робити, якщо у вас, наприклад Мас, який не дозволяє відкривати файли такого типу. Вихід є. Якщо у вас процесор Intel однією з останніх версій, то можна скористатися невеликою утилітою від Apple для відкриття файлів з розширення ехе.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер;
  • - Boot Camp Assistant;
  • - диск з операційною системою Windows;
  • - диск з операційною системою Мас.
Інструкція
1
Відкрийте Boot Camp Assistant. Двічі клікніть лівою кнопкою мишки по іконці запуску програми, яка розташовується в директорії Applications/Utilities/boot camp assistant. Звільніть достатньо місця на жорсткому диску, щоб встановити операційну систему Windows XP (корисна інформація: Windows XP займає близько 1,5 гб, Windows Vista - 20-40 гб, Windows 7 - 20Гб).
2
Створіть спеціальний розділ на жорсткому диску для операційної системи Windows XP. Вставте диск з цією операційною системою в ваш привід. У вікні автоматичного запуску натисніть «Почати установку». Після цього комп'ютер перезавантажиться, і почнеться установка. Після того, як комп'ютер перезавантажився, виберіть щойно створений за допомогою Boot Camp Assistant розділ. Встановлюйте саме в нього. В іншому випадку, якщо ви встановите операційну систему в звичайний розділ Мас, то всі ваші дані будуть автоматично знищені.
3
В процесі установки, вкажіть тип файлової системи, який би ви хотіли привласнити цьому розділу. У випадку якщо ви встановлюєте Windows XP для того, щоб відкрити ехе файл, у вас буде вибір між FAT32 і NTFS. Форматування розділу займе деякий час, який прямим чином залежить від розміру розділу.
4
Запустіть Apple інсталятор. Після встановіть всі необхідні утиліти і драйвера. Завершіть установку операційної системи Windows, щоб мати можливість запустити ехе файл. Перезавантажте комп'ютер. Буде запущена нова система.
5
Вставте диск з операційною системою Мас. Запустіть файл установки. Погодьтеся з ліцензійною угодою і встановіть прапорець в пункті «Встановити Apple Software Update for Windows». Поки установка закінчиться, пройде деякий час. В кінці натисніть кнопку «Так» і перезавантажте комп'ютер. Це дозволить вам використовувати формат ехе.