Як вивести накип.

Від поганої водопровідної води на побутових приладах - прасці, електричному чайнику і пральній машині, утворюється накип. Щоб запобігти поломку техніки, спробуйте самостійно вивести вапняний наліт.
Вам знадобиться
  • Лимонна кислота, розсіл, газований напій, оцет, «Антинакипин».
Інструкція
1
Видаліть накип з електрочайника лимонною кислотою. Налийте в посуд воду і додайте лимонну кислоту - 1 чайна ложка на літр води. Доведіть до кипіння і остудіть. Потім повторіть процедуру і злийте розчин. Промийте чайник в проточній воді.
2
Виведіть накип з чайника розсолом від квашеної капусти, томатів або огірків. Налийте його посуд, прокип'ятіть і залиште на ніч. Вранці злийте рідину і промийте посуд у проточній воді.
3
Очистіть посуд від накипу незвичайним способом. Налийте в чайник газований напій - «Спрайт» або «Пепсі», доведіть рідину до кипіння і дочекайтеся повного охолодження. Потім злийте рідину і обполосніть ємність чистою водою. Кислоти, які містяться в газованій воді, ефективно видаляють вапняний наліт.
4
Скористайтеся спеціальним олівцем для очищення накипу. Нагрійте праску до 100оС, рівномірно нанесіть засіб на підошву і залиште в такому стані на кілька хвилин. Потім видаліть накип бавовняною тканиною. Залийте в резервуар чисту воду і очистіть отвори за допомогою пари.
5
Видаліть накип з праски столовим оцтом. Приготуйте розчин з 1 склянки води і 1 столової ложки оцту. Залийте рідину в праску і включіть функцію пароутворення.
6
Очистіть пральну машину від накипу спеціальним засобом, наприклад «антинакипін». Його можна купити в господарському магазині. Перед використанням прочитайте інструкцію або проконсультуйтеся у продавця.
7
Засипте засіб у барабан пральної машини, встановіть режим при температурі 60-90оС. Щоб запобігти утворенню накипу, проводите подібну процедуру регулярно - 1 раз на місяць. Якщо у вашому місті чи районі погана якість води, робіть профілактику кожні 2 тижні.
8
Виведіть накип з пральної машини лимонною кислотою. У відділення для завантаження прального порошку всипте 200 грамів кислоти, встановіть режим без білизни при температурі 90оС і запустіть машинку.