Як закріпити лебідку.

Одне з найбільш корисних винаходів - це лебідка. Вона стане в нагоді, щоб витягнути застряглий автомобіль, дістати човен з річки на ніч або для будь-яких інших цілей, що вимагають тягне зусилля. Дуже важливо правильно закріпити лебідку, оскільки саме від цього залежатиме успіх і безпеку дій.
Вам знадобиться
  • - дерев'яний кілок діаметром не менше 15 см, сталева труба або металевий профіль, бетонний кол;
  • - сокира;
  • - кувалда;
  • - арматура неріфленого типу діаметром 12 мм;
  • - лерка для правої різьби №12;
  • - шайби і гайки на болт №12;
  • - лещата;
  • - болгарка.
Інструкція
1
Візьміть дерев'яний кілок і за допомогою сокири зачистите його край. Якщо брус діаметром 10-15 см, то відступите від краю 20-25 см і зрізайте стружку сокирою з усіх боків до тих пір, поки кінець кола не отримає форму загостреного конуса.
2
Викопайте лопатою невелике заглиблення в землі в тому місці, де ви хочете зміцнити лебідку . Ямка повинна бути не глибше довжини багнета лопати і в діаметрі не більше ширини багнета. Залийте її водою і проткніть середину арматурою якомога глибше. Встановіть в центр загострений кіл і за допомогою кувалди забийте його в землю. Ви можете забивати кілок у землю на будь-яку глибину з урахуванням того, щоб верх кола припадав вам по пояс. За допомогою ножівки зріжте нерівний верх кола.
3
Тепер виготовте хомут для кріплення лебідки до кілка. Для цього візьміть арматуру і зафіксуйте її в лещатах так, щоб вона не прокручувалась і у вас був доступ до її кінчика. За допомогою Леркі наріжте різьбу на кінці арматури. Зігніть арматуру таким чином, щоб вона стала нагадувати підкову. Для цього використовуйте в якості опори кол, який ви забивали в землю. На другому кінці арматури наріжте різьбу. Якщо він виявився не симетричний, обріжте його ножівкою, перш ніж зробити різьбу.
4
Тепер призначте готовий кріплення до лебідки і відзначте на її підставі місця для просвердлювання отворів. Візьміть електродриль і свердло по металу діаметром 12 мм і просвердлите отвори під кріплення. Зафіксуйте лебідку на колу за допомогою підготовлених заздалегідь шайб і болтів, висоту при цьому виберіть зручну для роботи. Якщо в підставі вже є отвори під кріплення, то виготовляйте хомут, грунтуючись на відстані між ними.
5
Для того щоб кріпильний елемент прослужив довше, застосовуйте металевий профіль або трубу замість дерев'яного кола. Якщо у вас лебідка електромеханічного типу, краще використовуйте бетонні кріплення.