Як оформити спортивний куточок у дитячому саду. Оформлення спортивного куточка в дитячому саду.

В дитячому садку щодня проводяться рухливі заняття: музичні та фізкультурні. На прогулянці з дітьми проводяться спортивні ігри. Це все організовані види активної діяльності. Але в силу своєї рухливості дошкільнята і самостійно організують фізкультурну діяльність. Спеціальні пристосування для неї знаходяться в спортивному куточку.
Вам знадобиться
 • - маски;
 • - м'ячі;
 • - масажні доріжки;
 • - кеглі;
 • - набори для спортивних ігор;
 • - килимки.
Інструкція
1
У молодшій групі дитячого саду куточок оформляється як частина великої ігрової зони. Для малюків повинні бути і гірки для ходьби, і іграшки-каталки, і м'ячі різних розмірів. Діти 2-4 років постійно знаходяться в активному русі і на свій розсуд користуються запропонованими іграшками.
2
У спортивному куточку знаходяться пристосування для організованої діяльності дітей: для проведення спортивних ігор та вправ. Тому там повинні бути маски для ігор. В основному, це ті персонажі, які найчастіше зустрічаються в їхніх іграх: кіт, заєць, лисиця, ведмідь, вовк (по 1 шт.). Предметів, для проведення вправ, повинно бути багато - на всіх дітей групи: кубики, м'які м'ячики, султанчики. Обов'язково повинен бути бубон для виконання вправ в запропонованому ритмі.
3
У середній групі дитячого садка спортивний куточок доповнюється альбомами по ознайомленню з різними видами спорту: «Зимові види спорту», «Літні види спорту». Спортивні пристосування для проведення вправ тепер уже потрібні не для всіх дітей, а тільки для підгрупи, бо діти самі організовують спортивні ігри, копіюючи дії інструктора з фізкультури. У вільному доступі знаходяться і спортивні ігри: городки, кеглі, дартц.
4
У старшій групі дитячого садка обладнання спортивного куточка розширюється за рахунок килимків для виконання дітьми вправ з фітнесу. Крім альбомів по спорту, викладаються схеми проведення ігор з правилами, за якими діти наочно можуть пригадати і провести улюблену гру.
5
У кожній віковій групі в спортивному куточку знаходяться спеціальні доріжки для тренування стопи. Це можуть бути килимки фабричної роботи або виготовлені педагогом спільно з батьками та дітьми. Наприклад, доріжка з пришитими до неї гудзиками різної величини; або з паличками, вставленими в прошиті пази м'якого матеріалу.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=QeEFtGTZ8Ag
Зверніть увагу
Усі спортивні пристосування повинні бути безпечними. Всі ігри проводяться під наглядом вихователя.
Корисна порада
У старшій і підготовчій групі спортивний і музичний куточки можуть бути суміщені або перебувати поруч, т.к. для проведення спортивних ігор часто використовується музика.
На сьогоднішній день, в спеціалізованих магазинах існує величезний вибір різноманітного спортивного інвентарю, в тому числі і дитячих спортивних куточків. Але тільки ви знаєте особливості своєї квартири і, отже, ніхто краще вас не зможе оформити спортивний куточок , який ідеально впишеться в інтер'єр і розміри вашої кімнати. До того ж, роблячи спортивний куточок своїми руками, ви зможете врахувати всі побажання вашої дитини і зробити саме ті снаряди, про які він мріє.
Вам знадобиться
 • - дерев'яний брус 5х14х300,
 • - дошки з перетином 30х80 мм,
 • - живці під лопату,
 • - залізні кути,
 • - шурупи,
 • - клей,
 • - пила,
 • - дриль,
 • - наждачний папір,
 • - мотузка або канат,
 • - шматок сталевої труби,
 • - ножівка,
 • - кільця,
 • - карабіни,
 • - металевий трос
Інструкція
1
Візьміть дошки і ретельно обробіть їх рубанком, а потім відшліфуйте наждачним папером. Зберіть з дощок каркас майбутнього комплексу. Деталі каркаса скріплюються між собою за допомогою клею і шурупів. Вертикальні стійки кріпляться до підлоги, за допомогою металевих кутників. Верхня рама каркаса кріпиться до стін за допомогою довгих шурупів і дюбелів. Для приєднання стійок до верхньої обв'язки каркаса, на них необхідно вибрати пази, розміром 30х80 мм. Приділіть особливу увагу поперечин у верхній рамі каркаса - їх діаметр повинен бути не менше 40 мм, так як на них будуть кріпитися спортивні снаряди.
2
ЛестніцаС допомогою дрилі, зробіть отвори для перекладин в двох стійках каркаса. Отвори повинні розташовуватися на відстані в 20 см один від одного. Розпиляєте живці та вставте в приготовані отвори, попередньо змастивши клеєм. Дочекайтеся висихання клею.
3
Мотузкова лестніцаРазрежьте черешки від лопат на бруски, довжиною 45 см - це щаблі майбутніх сходів. Просвердлите в кожному ступені по два отвори діаметром 10 мм. Отвори необхідно висвердлити на відстані в 24 мм від кожного краю щаблі. Нанизайте щаблі на мотузки і зафіксуйте їх знизу і зверху вузлами. Відстань між східцями має становити 20 см. Виріжте з сталевої труби кільця відповідного діаметру і установіть їх на кінці ступенів.
4
Гимнастическая трапеціяВозьміте перекладину довжиною 70 см, з діаметром 35 мм. Перекладина може бути як дерев'яна, так і металева. Просвердлите, на відстані в 5 см від кінців поперечини, два отвори діаметром 10мм. Вставте в отвори білизняний мотузок і зафіксуйте за допомогою двох вузлів. Прикріпіть на несучу перекладину за допомогою кілець і карабінів.
5
Гімнастичні кольцаГімнастіческіе кільця можна прикріпити до однієї з несучих перекладин каркаса за допомогою підвіски з троса.
6
Мотузкова стіна "павутинка" Зробіть пази глибиною 10мм в вертикальних стійках рами. Просвердлите отвори діаметром 8мм, на відстані 100 мм один від одного. Скріпіть верхні кінці стійок додаткової поперечної поперечиною. Проробіть такі ж отвори в поперечних перекладинах. Через пророблені отвори простягніть мотузку для білизни. Пропустіть одну мотузку в вертикальному напрямку, а другу - в горизонтальному. Мотузки повинні бути туго натягнуті і закріплені в місцях перетину, а також в початковій і кінцевій точках вузлами.
Зверніть увагу
Щоб запобігти травми і удари, необхідно покласти на підлогу м'які спортивні мати.
Корисна порада
Після виготовлення спортивного куточка, всі його деталі слід ще раз відшліфувати наждачним папером і покрити оліфой.Точние розміри каркаса спортивного куточка залежать від розмірів вашої кімнати.