Як надати першу допомогу.

При кровотечі, ударах, опіках та інших травмах людині потрібна термінова медична допомога. Однак не завжди фахівці можуть прибути до місця події в найкоротші терміни. Щоб полегшити стан потерпілого, необхідно володіти навичками надання першої допомоги.
Інструкція
1
Пошкодження м'яких тканин (забій) у більшості випадків не представляє небезпеки. Щоб усунути незначну припухлість і синець, викликаний розривом капілярів, необхідно докласти до травмованого місця холод. Це може бути сніг, лід, змочена в холодній воді тканину або металевий предмет. Загрожувати життю постраждалого можуть лише забої голови, живота і грудної клітки. У цьому випадку не переносьте людини до приїзду лікарів.
2
При опіку першого-другого ступеня (почервоніння шкіри і пухирі) охолодіть уражене місце під струменем води. Обробіть його слабким розчином марганцівки або маззю на основі дексапантенол. Якщо у потерпілого є глибокі опіки, накладіть на них стерильний бинт або марлеву серветку і викличте «Швидку допомога ».
3
При порізі оціните інтенсивність і характер кровотечі. Від цього буде залежати обсяг долікарської допомоги. Неглибоку рану промийте перекисом і обробіть зеленкою. При рясному кровотечі накладіть тугу стерильну пов'язку. Якщо кров витікає пульсуючим струменем яскраво-червоного кольору (артеріальна кровотеча), негайно пережміть пошкоджену судину. Якщо рана знаходиться на кінцівки, оберніть шкіру вище рани тканиною і накладіть джгут. Протягом години доставте постраждалого до лікарні.
4
Якщо у вашій присутності людина втратила свідомість, забезпечте йому приплив свіжого повітря. Для цього розстібніть верхні гудзики на його сорочці, звільніть брючний ремінь. Відкрийте вікно, а по можливості винесіть потерпілого на вулицю. Покладіть його так, щоб ноги були трохи підняті. У такому положенні посилюється приплив крові до голови, в результаті чого хворий повинен швидко прийти до тями. Якщо цього не сталося, піднесіть до його носа змочену в нашатирному спирті вату.
5
При електротравми негайно приберіть людини від джерела струму. Торкатися його можна лише дерев'яною палицею або мотузкою. Подальша долікарська допомога нічим не відрізняється від першої допомоги при непритомності. В обов'язковому порядку викличте «Швидку допомога ».