Як витягти корінь п'ятого ступеня.

Для витягання кореня п'ятого ступеня з якого-небудь числа найкраще користуватися калькулятором - звичайним або програмою, що імітує такий гаджет. Однак іноді виникає необхідність робити це програмним способом, тобто витягати корінь п'ятого ступеня з використанням команд будь-якої мови програмування. Є кілька способів зробити це з використанням найбільш поширених мов - php, JavaScript і вбудованої мови команд табличного редактора Microsoft Excel.
Інструкція
1
Якщо витягти корінь п'ятої ступеня потрібно в табличному редакторі Microsoft Office Excel, то почніть з форматування осередків. Щоб зробити створювану функцію універсальної, крім клітини з результатом передбачте окремі осередки для введення підстави (числа, що зводиться в ступінь) і показника ступеня.
2
Виділіть ту комірку таблиці, в яку повинен виводитися результат, і перейдіть на вкладку «Формули» меню програми. Розкрийте список, що випадає з математичними функціями - його піктограма поміщена другий в крайньому правому ряду групи команд «Бібліотека функцій». Знайдіть і виберіть у переліку функцій ту, що називається РІВЕНЬ. Зверніть увагу: у цьому списку є і команда КОРІНЬ, але в роботі з п'ятої ступенем вона вам не допоможе.
3
Excel відкриє додаткове вікно «Аргументи функції», що містить форму з двох полів. Клацніть у таблиці осередок, обрану вами для введення значення, з якого треба витягти корінь , і її адресу буде поміщений в поле «Число». Виберіть поле «Ступінь», введіть одиницю і слеш (знак ділення), а потім клацніть клітину таблиці, призначену для введення показника ступеня. Після цього закрийте вікно натисканням кнопки OK.
4
Введіть п'ятірку в клітинку показника ступеня, а в клітку подкоренного числа - потрібне вам значення. Результат витягання кореня відобразиться в осередку з формулою. При необхідності ви можете змінювати не тільки подкоренное значення, але й показник ступеня.
5
Якщо витягти корінь потрібно засобами мови php, то використовуйте функцію pow. За умовчанням вона призначена для зведення числа в ступінь, але якщо в якості покажчика ступеня передати їй дробове значення, то буде здійснена зворотна операція - витягання кореня. Всього ця функція вимагає для роботи два аргументи - показник ступеня і число, з якого повинен бути витягнутий корінь . Наприклад, коротку програму, яка виводить на сторінку результат знаходження кореня п'ятої ступеня з числа 32 можна записати так:
6
Якщо потрібно витягти корінь п'ятої ступеня на мові JavaScript, то використовуйте метод об'єкту Math, який теж позначається буквами pov. Цей метод вимагає вказівки двох аргументів і якщо другий з них - дріб, то здійснює добування кореня замість зведення в ступінь. Приклад з попереднього кроку на мові JavaScript можна записати так: