Як контролювати фінанси.

Контроль фінансів і правильне планування дозволяє не тільки заощадити кошти, а й правильно їх направити для подальшого збільшення. В даний час дане вміння необхідно не тільки великим підприємствам, а й звичайному обивателю. Щоб правильно контролювати фінанси, необхідно слідувати декільком простим правилам.
Інструкція
1
Розрахуйте суми витрат і доходів. У першу чергу необхідно визначити рахунки витрат, які необхідно оплачувати в першу чергу, а також відзначити ті, які можуть трохи почекати або бути відкладені на тривалий термін.
2
Визначте постійну суму витрат, яка потрібна щомісяця, і врахуйте непередбачені витрати. Після цього з'ясуйте загальну суму доходу. При цьому розподіліть її так, щоб було зрозуміло, коли і скільки надійде на ваш рахунок, щоб мати можливість планувати рух коштів.
3
Розподіліть свої грошові зобов'язання. Для цього проаналізуйте статті витрат і доходів і визначте порядок оплати рахунків витрат. Після цього необхідно проаналізувати решту суми і нерегулярні витрати, до яких належать, наприклад, канцелярські і туалетні приналежності. Спрогнозуйте, коли необхідно виділити і в якому обсязі кошти на дані потреби.
4
Складіть точний бюджет. Для цього накресліть таблицю, в якій враховуються всі статті витрат і одержані доходи, а також дати здійснення платежів. Дотримуйтеся складеного плану, щоб повністю контролювати фінанси .
5
Визначте суму залишилися доходів, яку можна направити для накопичення. Для цього рекомендується відкрити в банку спеціальний ощадний рахунок з можливістю поповнення та перераховувати на нього періодично певні вільні кошти. Накопичені гроші допоможуть вам у разі настання непередбачених ситуацій, які не були враховані у вашому фінансовому бюджеті.
6
Ставте перед собою конкретні цілі. Визначте, що для вас є пріоритетним і що може допомогти в майбутньому для збільшення бюджету. Поставтеся з повною серйозністю до своїх грошей, що дозволить правильно і з вигодою спланувати і контролювати фінанси .