Як написати програму навчання.

Програма навчання - основний документ, що дозволяє контролювати навантаження педагога в годинах, терміни навчання та інші параметри освітнього процесу. У програму входять дві складових - пояснювальна записка і зміст.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер, текстовий редактор.
Інструкція
1
Програма починається з титульного аркуша. У лівому верхньому куті нового текстового документа наберіть наступні слова: «Затверджено. Директор (далі назва навчального закладу). Пропуск для підпису/ПІБ директора. Дата ». Точки не ставте, просто починайте новий абзац.
2
Пропустіть дві-три рядки. Далі великим шрифтом по центру напишіть повну назву освітнього закладу (Не МОУ СЗШ № 707, а «муніципальних освітніх установ ...»). Знову пропустіть 3-4 рядки і напишіть наступний текст: «ПРОГРАМА», далі з нового рядка назва програми (або гуртка, який ведете). На наступному рядку вкажіть вид діяльності і вік дітей.
3
На останніх рядках сторінки надрукуйте: «Упорядник: ваша посада, місце роботи, ПІБ». З нового рядка: «Складено на основі програми (вкажіть базову програму)».
4
Пояснювальна записка схожа по будові з введенням реферату. В першу чергу поясніть актуальність програми. Наприклад, якщо ви будете викладати музику, то вам важливо виховати в своїх підопічних відчуття ритму, смак до справжніх творів мистецтва, навчити їх культурі слухача. Виходячи з актуальності сформулюйте мету програми і завдання.
5
Перерахуйте види діяльності, які будуть використані в процесі навчання , а також знання, вміння та навички, які діти отримають за підсумками курсу. Вкажіть умови проведення занять: тривалість, частота, обладнання. Відзначте характерні особливості програми.
6
На наступній сторінці створіть таблицю. Кількість рядків має відповідати кількості занять (уроків) плюс одна додаткова. Кожен стовпець буде мати свою назву. Перший - номер уроку (найвужчий). Другий - тема заняття, третій - завдання теми, четвертий - досліджуваний матеріал (для художників - жанр картини, для музикантів - досліджувані твори і т.д.). Одна тема може бути розподілена на кілька занять. Аналогічним чином і матеріал може бути вивчений за два і більше заняття, якщо того вимагає специфіка навчання .