Як виявити плоскостопість.

Плоскостопість - це деформація стопи, при якій знижуються її склепіння. Люди, що страждають даним захворюванням швидко втомлюються при ходьбі, у них з'являються постійні болі в попереку, стегнах, колінах і стопах. Діагностика плоскостопості не становить труднощів і може бути проведена самостійно.
Вам знадобиться
  • - жирний крем або розчин Люголя;
  • - аркуш паперу;
  • - рулетка;
  • - олівець.
Інструкція
1
ПлантографіяВозьміте жирний крем і рясно намажте їм всю поверхню стопи. Встаньте на білий аркуш паперу. Стояти слід абсолютно прямо, спираючись на всю ногу. Уважно вивчіть вийшов відбиток. По внутрішньому краю стопи повинна розташовуватися виїмка. Якщо вона відсутня або займає площу меншу, ніж половина стопи, то це може свідчити про наявність плоскостопості.
2
Для проведення плантографії також можна скористатися розчином Люголя. Йодит калію і йод, що входять до складу розчину, залишають чіткі бурі відбитки на поверхні білого аркуша паперу. Якщо у вас не знайшлося ні крему, ні розчину Люголя, можна просто намочити ногу.
3
Метод ФрінляндаДанний метод зводиться до обчислення подометріческого індексу. Виміряйте висоту і довжину стопи за допомогою рулетки. Для вимірювання довжини необхідно поставити ногу на лист паперу і, тримаючи олівець строго вертикально, обвести контур стопи. Виміряйте відстань між двома найбільш віддаленими точками. Висота стопи - це відстань від верхньої точки човноподібної кістки до підошви стопи. Помножте число, відповідне висоті стопи, на 100. Розділіть отриманий результат на величину, рівну довжині стопи. Якщо індекс знаходиться в межах 29-31, то турбується про плоскостопості не варто. Результат менше 25 свідчить про виражений плоскостопості і вимагає негайного звернення до лікаря.
4
Уважно огляньте каблуки старого взуття. Якщо вони помітно скошені з внутрішньої сторони, то це також може бути ознакою плоскостопості.
5
Про наявність плоскостопості можуть свідчити набряклість в області кісточок, деформація пальців, сильні болі в ногах, відчуття важкості, судоми. При цьому на другий і третій стадії хвороби болі можуть охоплювати всю ногу до колінного суглоба і навіть поширюватися на поперек.
6
Найбільш точним методом, що дозволяє визначити плоскостопість, є рентгенографія. Ортопед ставить діагноз на підставі знімків, зроблених під навантаженням, в бічний і прямий проекції.