Як зробити сноуборд. Як підібрати дошку для сноуборда.

Якщо зима вже на носі, варто задуматися про сноуборді. Благо, що їх широкий асортимент розташовує до вибору. Правда слід зауважити, що сноуборд - річ досить дорога. Тому можна виготовити його з дощок, зробити кріплення і пофарбувати самим. Адже приємно кататися по снігу на сноуборді, зробленому своїми руками.
Інструкція
1
Купіть дошку 1,5 м, в довжину і приблизно 1,5 см в ширину і окресліть на ній кордону сноуборда, а потім виріжте лобзиком заготовку. Краї шліфуємо дерев'яним бруском і шкіркою.
2
Тепер дошку потрібно зігнути. Для цього залиште її на 20 хвилин під струменем дуже гарячої води. Покладіть дошку на стіл, а на її центр поставте важкий вантаж. Під краю підкладіть маленькі дерев'яні брусочки з відходів від випилювання заготовки і залиште в такому вигляді заготовку на ніч. На ранок вимочіть вже тільки кінці дошки і знову під них підкладіть брусочки, але товщі. Так кінці дошки отримають потрібний загин.
3
Кріплення для дошки зробіть з фанери товщиною в 1 см. Вирізуємо заготовки для кріплень в формі літери «А» з довгими кінчиками. Помістіть заготовки кріплень під гарячу воду хвилин на 15. Вже гнучку фанеру оберніть навколо стопи і закріпіть цементними блоками, поки заготовки не висохнуть.
4
Для основи кріплення візьміть фанеру товщиною приблизно в 1,3 см і виріжте з неї дві трапеції. Вузька частина буде перебувати з боку щиколотки. Закріпіть заготовки для кріплень до основі - вийде цілком стандартне кріплення з високою спинкою і двома стінками вздовж стоп, а також основи. Пофарбуйте кріплення і залиште їх сохнути.
5
Якщо кріплення були пофарбовані в стандартний чорний колір, то чорним фарбуємо і дошку. По краях заготовки наклейте скотч, щоб фарба за краї не стікала. Як тільки пофарбована сторона висохне, переверніть сноуборд і фарбуємо другу сторону, не забувши наклеїти по краях скотч. Бажано буде нанести на дошку ще шар фарби, після чого можна нанести на дошку логотип.
6
Купіть скловолокно і речовина для гарту металу (воно зазвичай йде разом зі скловолокном на додачу). В одноразовий пластиковий посуд кладемо скловолокно приблизно на третину обсягу і капаємо потрібну кількість закріплювача (виходячи з інструкції). Краще цю операцію проводити на вулиці, щоб не надихатися отруйними парами від скловолокна. Найдешевшою пензлем (яку не шкода) нанесіть отриману суміш спочатку на основу дошки, потім і на всі інші її частини і кріплення. Коли суміш підсохне, покрийте сноуборд ще на раз.
7
З підходящого матеріалу нарізаємо 8 ремінців, пришиваємо до кожного по одній липучці, потім до чотирьох ремінцям прикріплюємо по одній пряжці. Закріпіть пряжки за допомогою скловолокна прямо до кріплення.
8
Залишилося тільки прикріпити до сноуборду стікер. Нехай це буде, наприклад, кругла голограма, приклеєна над кріпленнями. Це все, можете кататися. Тільки врахуйте, що наша дошка нехай і виглядає справжньою, але вона не така міцна. Зате саморобний сноуборд на порядок легше «покупних».
Щоб зробити сноуборд самостійно, необхідно мати хоча б мінімальні навички в столярство і вміти працювати з базовими інструментами. При виготовленні сноуборд а промисловими способом використовуються високотехнологічні преси, пили та якісні породи дерев, однак якщо ви хочете зробити сноуборд самі, підійдуть береза або сосна, а скловолокно можна буде купити в будь-якому будівельному магазині.
Вам знадобиться
  • - березова фанера
  • - лобзик
  • - скловолокно
  • - смола
  • - теплова гармата
  • - прес
  • - жорсткий віск
Інструкція
1
Намалюйте макет вашого сноуборд а в натуральну величину на шматку ватману і ретельно виріжте його.
2
Приклейте дизайн на кілька аркушів березової, кленової або соснової фанери. Виріжте дизайн, використовуючи лобзик. Вирізуйте точно по лініях! Використовуйте шліфувальний верстат, щоб пом'якшити лінії і надати майбутньому сноуборд у бажану форму.
3
Засуньте ту частину фанерних деталей, яка приблизно буде складати носову частину сноуборд а, в воду на кілька годин. Потім затисніть цю частину за формою сноуборд а під пресом, по ходу висихання вирівнюючи частини. Обробіть ніс сноуборд а теплом, а потім закріпіть цю частину скобами.
4
Склейте дерев'яні частини. Підійде сильний епоксидний клей для дерева - він легкий і водоусточівий.
5
Оберніть ваш сноуборд скловолокном і нанесіть зверху захисний шар епоксидної смоли. Покрийте всю дошку ще одним шаром скловолокна і зафіксуйте смолою. Зачекайте поки саморобний сноуборд висохне.
6
Нанесіть товстий шар воску на дошку. Просвердлите дірочки в сноуборд е і вставте гвинтики для установки крепленій.Сноуборд готовий.