Як відновити організм після хіміотерапії.

Хіміотерапія дає приголомшливі результати в лікуванні більшості видів раку. Однак препарати, що використовуються для її проведення, дуже токсичні. Для усунення негативних наслідків хімії та відновлення організму необхідно вжити заходів.
Інструкція
1
Хіміотерапія призначається для лікування злоякісних новоутворень. Лікарські препарати, що використовуються для її проведення, надають вплив на весь організм, завдяки чому відбувається загибель не тільки первинного пухлинного вогнища, а й віддалених метастазів. Однак це не проходить безслідно для здорових клітин, внаслідок чого у більшості пацієнтів виникають побічні ефекти від хімії. У більшості випадків для нормалізації стану потрібно два-три тижні, але деякі ускладнення можуть нагадувати про себе протягом декількох місяців і навіть років.
2
Хіміотерапія впливає на кістковий мозок, вбиваючи його клітини. В результаті цього змінюється склад крові. Це не може не відбитися на самопочутті, а тому боротьба з даними ускладненням є першочерговим завданням. Приймайте препарати заліза («Феррум-лек», «Актиферрин», «Сорбифер» та інші), щоб підняти рівень гемоглобіну хоча б до 110 г/л. При зниженні лейкоцитів пройдіть курс лікування «Граноцитом» або «Нейпогеном». При тромбоцитопенії щоб уникнути розвитку ускладнень може знадобитися переливання крові.
3
Хіміотерапія робить негативний вплив на органи шлунково-кишкового тракту. Саме тому частим ускладненням протиракового лікування є гастрит і виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки. Для поліпшення стану лікар призначить лікарські препарати, однак повне відновлення неможливо без дотримання дієти. Їжте м'ясні та рибні страви, каші, фруктові та овочеві пюре. Намагайтеся харчуватися часто, але невеликими порціями. Включіть в раціон кисломолочні продукти, вони нормалізують мікрофлору і покращують перистальтику кишечника.
4
Імунна система також страждає від протиракових препаратів. Захисні сили організму знижуються, в результаті ризик підхопити яку-небудь інфекцію різко зростає. Намагайтеся уникати відвідування людних місць, а для відновлення організму пийте вітамінні препарати, частіше бувайте на свіжому повітрі, приймайте імуномодулятори.