Як вирізати шматок з музики.

При обробці запису інтернет-трансляції, при створенні звуковій доріжці для відео або в разі, коли вам знадобився новий рингтон для телефону, виникає необхідність вирізати фрагмент з музичного файлу. Цю нехитру операцію можна проробити з допомогою звукового редактора Adobe Audition.
Вам знадобиться
  • - програма Adobe Audition;
  • - звуковий файл.
Інструкція
1
Завантажте файл в звуковий редактор, застосувавши опцію Open меню File. Якщо музика, фрагмент з якої вам потрібно зберегти у вигляді окремого файлу, є звуковою доріжкою відео, завантажте звук в програму опцією Open Audio From Video, яка знаходиться в тому ж меню.
2
Вкажіть фрагмент, який збираєтеся вирізати. Для цього поставте покажчик курсору на початок уривка і, пересунувши мишку із затиснутою лівою кнопкою вправо, виділіть цікаву для вас частину. Якщо файл занадто довгий, масштабуйте графічне відображення звукової хвилі, якшо по кнопці Zoom In Horizontally, яка знаходиться в палітрі Zoom. Для того щоб знову зменшити зображення, натисніть на кнопку Zoom Out Horizontally, розташовану в тій же палітрі.
3
Скопіюйте та вставте виділений музичний фрагмент в нову звукову доріжку. Для цього застосуйте опцію Copy to New з меню Edit. У вікні звукового редактора з'явиться доріжка, яка містить тільки скопійований музичний уривок.
4
При необхідності можете вставити кілька секунд тиші в початок і кінець фрагмента. Для цього поставте покажчик курсору в самий початок уривка і застосуєте опцію Silence з меню Generate. При використанні цієї опції з настройками за умовчанням в звуковий файл додається секунда тиші, що починається з позиції покажчика курсора. Для того щоб вставити відрізок іншій тривалості, введіть потрібне значення в поле Silence Time вікна налаштувань опції.
5
Якщо гучність вирізаного фрагмента здається вам недостатньою, відредагуйте звук за допомогою фільтрів із групи Amplitude меню Effects. Все фільтри цієї групи, за винятком Normalize, дають можливість попередньо прослухати результат застосування нових налаштувань. За допомогою опції Amplify/Fade ви зможете налаштувати збільшення гучності на початку і зменшення її в кінці редагованого уривка.
6
Якщо вам потрібно не зберегти вирізаний фрагмент, а видалити його з вихідного файлу, виділіть непотрібний відрізок звуку і застосуєте опцію Adjust Selection Inward з групи Zero Crossing меню Edit. Використання цієї опції дозволить вам отримати плавний стик на місці вилученого уривка. Для видалення виділеної частини файлу натисніть на клавішу Delete.
7
Для збереження відредагованого фрагмента застосуєте опцію Save As з меню File.
Пройшли ті часи, коли під вирізанням музики малося на увазі фізичне розрізування магнітної стрічки. Щоб вирізати музику з композиції, необхідно мати на озброєнні комп'ютер і пісню. Часи змінюються, і змінюється техніка. Тепер процес редагування пісні має віртуальну сторону. Справити нарізку пісень нескладно, а виконанням цієї операції повинен опанувати кожен користувач персонального комп'ютера. У більшості випадків музика нарізається для створення рингтонів мобільних телефонів.
Вам знадобиться
  • Програмне забезпечення Sony Sound Forge
Інструкція
1
Перш за все, необхідно закачати цю програму на свій комп'ютер. Скористайтеся послугами мережі інтернет. Програма може працювати в тестовому режимі деякий час. Для створення декількох десятків рингтонів цього цілком достатньо. Або зверніться на сайт програми за реєстраційним ключем.
2
Після вдалого завантаження, приступайте до установки програми. Виконуйте всі інструкції, про які йдеться у вікнах «Майстра установки програми». По завершенні операції установки натисніть кнопку Exit («Готово»).
3
Запустіть програму. При першому запуску цієї утиліти станеться сканування всіх встановлених аудіо-плагінів. У головному вікні програми натисніть меню File - Open.
4
Перед вами з'явиться вікно провідника, в якому необхідно вибрати аудіофайл, з якого ви будете вирізати музичний фрагмент. Знайшли свій файл - виділіть його і натисніть Open.
5
В головному вікні програми сталася завантаження вашого файлу. У робочій області вікна ви побачили частотну лінійку вашої пісні. Курсор автоматично переводиться в крайнє ліве положення. При натисканні на кнопку із зображенням трикутника (Play) або натисканням на кнопку «Пропуск» на клавіатурі станеться запуск відтворення файлу. Зупинити відтворення можна, зробивши також.
6
Натискаючи лівою кнопкою миші на різних ділянках файлу при відтворенні, можна знайти потрібну вам частину пісні. Якщо ви знайшли необхідний фрагмент пісні, то виділіть його лівою кнопкою миші. Натисніть на пробіл для того, щоб переконатися в правильності вибору. Якщо фрагмент обраний правильно, натисніть правою кнопкою миші на виділеному фрагменті - виберіть пункт Copy.
7
Натисніть меню File - New. Відкриється нове порожнє вікно. Натисніть на робочій області правою кнопкою миші - виберіть пункт Paste. Збережіть файл, натиснувши на меню File - Save As. Виберіть відповідний формат (Mp3) - натисніть кнопку Save.