Як обклеїти арку шпалерами.

Арка - це криволінійне перекриття глухого або наскрізного отвору в стіні, прольоту між двома опорними стінами або колонами. Вона симетрична щодо вертикальної осі. Таке рішення останнім часом є не тільки архітектурним, але і дизайнерським прийомом. У вигляді арок робляться як дверні отвори, так і ніші в стінах. Тому при ремонті особливу увагу необхідно звернути на обклеювання настільки оригінального архітектурного рішення шпалерами.
Вам знадобиться
  • - густий клейстер;
  • - шпалери;
  • - щітка;
  • - ножиці;
  • - лінійка;
  • - олівець.
Інструкція
1
Приготуйте клейстер. Він повинен бути більш густим, ніж при звичайному наклеюванні шпалер на стіни. Це робиться для того, щоб не утворювалися краплі і не відбувалося занадто швидке висихання. При такому клейстері шпалери вже на стіні можна посувати, для кращого збігу малюнка і примикання швів.
2
Після того як ви наклеїли останнє полотно шпалер перед аркою, наступне клейте так, щоб воно закрило частину арочного прорізу. Наклеївши, обріжте частину цієї смужки шпалер, залишивши край, який виступає на 25 мм над отвором.
3
Цю виступаючу смугу надріжте до кінця отвору з інтервалом в 25 міліметрів, загніть до укосу і притисніть щіткою.
4
Наклейте шпалери на внутрішню сторону арочної ніші. Перед тим як вирізати необхідну смужку, накладіть полотнище на арку всуху і порухайте, поки малюнок шпалер не співпаде з уже наклеєними навколо арки.
5
Після того олівцем відзначте лінію арки з припусками на загин в 25 мм і наклейте готову деталь в отвір. Припуски необхідні, щоб не виникло вільних просторів між швами. Адже при наклейці встик, а не внахлест, навіть невелике зміщення полотна шпалер може привести до того, що ділянка стіни залишиться оголеним.
6
Лінійкою виміряйте глибину арки, виріжте з шпалер смужку необхідної ширини і приклейте її на укіс.
Зверніть увагу
Уважно стежте, щоб при обклеюванні під шпалерами не утворювалися бульбашки повітря, які приведуть до неповного приставання шпалер, та й просто до неестетично зовнішнім виглядом. Бульбашки свідчать про занадто рідкому клейовому розчині. Але якщо вже так трапилося, підклейте шпалери в потрібних місцях. Якщо з шва пробивається клей, його необхідно швидко витерти, поки він не встиг висохнути.
Корисна порада
При обклеюванні аркових прорізів серйозно підійдіть до вибору малюнка шпалер. Адже в місці наклеювання дуже складно домогтися повного збігу рапорту. Тому для естетичного вигляду арки краще вибирати шпалери з дрібним малюнком. Адже чим яскравіше і крупніше візерунок, тим сильніше буде видно розбіжності його в арочному отворі.